Druhou etapu Rallye Dakar 2016 vyhrál Price, třetí dojel Svitko. Nejlepší Čech Klymčiw je dvacátý třetí

04.01.2015....

V dnešní 2. etapě Rallye Dakar 2016, která vedla z Villa Carlos Paz do Termas de Rio Hondo, která byla nakonec zkrácena a skončila díky dešťům s předešlých dní na CP4. Dnešní den nebyl o moc lehčí. V kategorii motocyklů, které o které se snažíme co nejvíce informovat nakonec zvítězil Australan ve službách továrního týmu KTM Toby Price. Druhé místo dnes pro sebe vzal zkušený Ruben Faria z Portugalska sedlající tovární Husqvarnu. Třetí místo dnes získal po heroickém výkonu a k velké radosti i spousty českých příznivců motocyklového sportu Štefan Svitko na stroji KTM. Svitko po celý den zajížděl časy, které jej neustále řadili do top 3. A nám nezbývá než dnes již zkušenému třiatřicetiletému rodákovi ze Zaškova (region Dolní Orava) pogratulovat. Pro tohoto slovenského jezdce, který na podzim reprezentoval i svou zemi na Mezinárodní šestidenní soutěži, která se jela v Košicích. Čtvrtý dnes dojel Alain Duclos na Sherco a pátý exmistr světa v motokrosu Mathias Walkner z Rakouska. Skvěle si vedl další zástupce Slovenského dálkového endura Ivan Jakeš, který obsadil jedenácté místo.

Z českých zástupců v na letošní Rallye Dakar dojel nejlépe a to dle očekávání Ondřej Klymčiw, jenž letos startuje na stroji Husqvarna. Rodák z Říčan nad Labem se během dnešní etapy neustále zlepšoval, aby se nakonec probojoval konečné třiadvacáté místo. Další dva čeští jezdci David Pabiška a Milan Engel obsadili čtyřicáté třetí Pabiška, respektive čtyřicáté osmé místo Engel. Jan Veselý skončil sedmdesátý a Rudolf Lhotský devadesátý sedmý (všichni KTM).