Zemřel Karel Hanika starší!

26.10.2019....

Ve věku sedmdesáti let zemřel včera v Brně bývalý jezdec silničních závodů motocyklů Karel Hanika starší. Ten také dokázal přivést k tomuto sportu svého syna Karla, který se dokázal prosadit v FIM Mistrovství světa silničních motocyklů (Moto2 a Moto3).

Karel Hanika st. se poprvé zapsal do tabulek republikových šampionátů v roce 1975. Rok na to byl již na tehdy špičkovém motocyklu MBA celkově druhý. Karel Hanika st, dokázal startovat nejen na maloobjemových strojích, ale také se výsledkově prosazoval ve třídě 500ccm, či v kategorii Superbike.

Zcela určitě to byl právě Karel Hanika st., který měl největší zásluhu na úspěších svého syna Karla Haniky jr., jenž mimochodem v roce 2013 celkově vyhrál Red Bull Rookies Cup. Mladý Kája následně startoval v šestačtyřiceti závodech Velkých cen v Moto3 a Moto2.