Závot Moto3 v Assenu pro Alexe Marqueze

28.06.2014....

Máme za sebou přímo infarktní závod nejslabší, ale také asi nejvyrovnanější třídy Moto3. Po startu závodu šel hned do čela Jack Miller, který tak na 100% využil své startovní pozice. Start se podařil i českým jezdcům, kdy se Karel Hanika dostal na 6. místo a Kuba Kornfeil jezdil zhruba kolem 12. pozice.

První drama se odehrálo hned po průjezdu prvního kola. Nejdříve došlo k pádu Bastianiniho v poslendní šikaně před cílem, který se po velkém highsideru, jen těžko sbíral ze země. Ve stejné pasáži také chyboval, Romano Fenati s KTM, který se následně propadl až na 30. místo.

Moto3-Start-NED-RACE-573422

Další pád přišel hned v první zatáčce, při nájezdu do druhého kola. Z čela závodu se tak odporoučel k zemi jeden z favoritů na vítězství Jack Miller. Do čela se tím pádem dostal Alex Marquez s Hondou, za kterým jel na místě druhém jeho týmový kolega Alex Rins. Dále následovala skupina jezdců, která bojovala od 3. do 12. místa. V této byli i oba naši jezdci, kdy Karel Hanika jel dokonce několikrát na 3. místě. Jakub Kornfeil byl o pár míst pozadu, a pohyboval se kolem 10. pozice.Moto3-Action-NED-RACE-573430

Televizní kamery si v průběhu závodu začaly všímat také Fenatiho, který zajížděl absolutně nejrychlejší kola z celého startovního pole a zahájil mohutnou stíhací jízdu. Stačilo jen pár kol na to, aby se z 30. pozice dostal na 15. bodované místo.

K velké smůle Jakuba Kornfeila, se ani slibně rozjetý závod v Assenu neobešel bez komplikací. Asi 16 kol před cílem před ním upadl Niklas Ajo s motocyklem Husqvarna a náš závodník měl plné ruce práce, aby se mu vyhnul. Musel vyjet mimo trať a než se vrátil zpět, byl na 22. pozici.

10492598_655084961239064_8329002457111580080_n

Osm kol před cílem, kdy už na čele jezdil s poměrně bezpečným náskokem Marquez, za ním Rins, kterého stíhal Oliveira, jsme viděli několik dalších pádů. Romano Fenati, který předváděl neuvěřitelnou stíhací jízdu, se dotáhl až do skupiny jezdců, kde bojoval i náš Karel Hanika a dostal se až na 6. místo. Své snažení v chumlu jezdců přehnal a přišel pád, na přední kolo. I když Fenati svůj motocykl rychle zvedl a vydal se zpět na trať. Propadl se pořadím až na 22 pozici. Pár kol nato přišel další pád a tentokrát to byl bohužel motocykl KTM v barvách týmu Red Bull KTM Ajo, což nebyl nikdo jiný než náš Karel Hanika. Karel také nezvládl nájezd do jedné ze zatáček a spadl z 6. místa. Přesto, že svůj motocykl zvedl, tak v dalším kole zamířil do boxů a závod pro něj skončil.

Jakub-Kornfeil-Calvo-Team-NED-RACE-573433

V samotném závěru už vedoucí jezdec Alex Marquez neponechal nic náhodě a s přehledem zvítězil. O místo druhé ještě svedli souboj Rins a Oliveira, kdy poslední šikanu zvládl lépe právě tovární jezdec Hondy Alex Rins. V následující skupině, kde se bojovalo od 4. do 10. místa, dojelo všech 7 jezdců v jedné sekundě! Nejlépe však poslední kolo vyšlo pro Francouze Alexise Masbou, který vybojoval čtvrtou pozici. Kdo měl ale perfektní závěr byl i náš Jakub Kornfeil, který závod v žádném případě nevzdal a podařilo se mu dohnat skupinu jezdců bojujících od 11. do 16. místa. Přes tyto se Jakub rychle probojoval až na 11. pozici v cíli!