Závod s hromadným startem suverénně ovládl Johannes Thingnes Bø. Moravec osmý. Krčmář desátý

23.12.2018....

Třetí podnik IBU Světového poháru 2018/2019 vyvrcholil v Novém Městě na Moravě den před Štědrým večerem závody s hromadným startem. V kategorii mužů se mezi nejlepší vklínili Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

V závodu mužů s hromadným startem na 15 km mezi nejužší okruh favoritů patřili vítěz čtvrtečního a sobotního závodu Nor Johannes Thingnes Bø, Alexandr Loginov z Ruska, či ve čtvrtek až čtyřicátý třetí a v sobotu doslova letící (v cíli pátý) Martin Fourcade z Norska.

Nakonec se diváci dočkali neuvěřitelně dramatického boje, do kterého i výrazným způsobem zasáhli oba Čeští biatlonisté. Ondřej Moravec doběhl osmý a Michal Krčmář desátý, což je výsledek, který před závodem pravděpodobně neočekával ani ten největší optimista. Obrovskou radost neskrýval ani President Českého biatlonu Jiří Hamza.

Závod samotný byl další jasnou záležitostí Norské superhvězdy Johannese Thingnese Bøa. Ten na střelnici nechyboal ani jednou a v cíli byl o více než 46 sekund dříve než druhý Francouz Quentin Fillon Maillet, který měl dva špatné střelecké pokusy. Třetí v cíli skončil Rus Jevgenij Garaničev. Čtvrtý doběhl Arnd Peiffer z Německa, pátý Erlend Bjøntegaard z Norska, šestý Benedikt Doll z Německa, sedmý Francouz Simon Desthieux. Na osmém místě byl v cíli nesmírně spokojený Ondřej Moravec, který dokázal porazit ikonu světového biatlonu Martina Fourcada. Nejlepší desítku uzavřel další nesmírně spokojený Michal Krčmář, který měl ale po čas závodu řadu velkých potíží, jako např. potíže na první střelbě, kdy mu kulka vypadla ze zásobníku, či v jednom výběhu ztratil hůlku. Právě u Krčmáře tyto nešťastné události zapříčinili, že nakonec nebojoval o stupně vítězů.  Oba Čeští biatlonisté měli na střelnici po jedné chybě.