Závod Moto3 v Motegi pro Antonelliho. Oba čeští jezdci dojeli na bodech

11.10.2015....

Závod Moto3 na Grand Prix Japonska v Motegi, byl z původní délky 20 kol zkrácen na 13 kol. Závod byl opět zajímavou podívanou, kde voda sehrála svou roli. Vítězem se stal po suverénním výkonu Niccolo Antonelli, který vyhrál stylem start - cíl. Během závodu spousta jezdců spadla, což ovlivnilo celkové pořadí. Naši závodníci předvedli dobré výkony, když se většinu závodu pohybovali v Top10. Kuba Kornfeil se bohužel poté propadl v pořadí na 12. místo, ale Karel Hanika předvedl pěkný postup startovním polem, předjel spoustu jezdců a skončil na 8. místě.

Z vítězství se raduje italský závodník Niccolo Antonelli, který si svou výhru po takovém výkonu zasloužil a slaví zisk druhého vítězství v této sezóně a navázal na dobré výkony z posledních závodů. Na druhém místě dojel se ztrátou jedné vteřiny Miguel Oliveira. Třetí byl v cíli se ztrátou přes 7 vteřin Jorge Navarro. Po dojetí cílem nebyly ani tradiční rozhovory, protože se v programu spěchalo k přípravám na závod třídy Moto2, aby se vše stihlo. I přes pád dojel na 4. místě Isaac Viñales. Dobrý výkon během celého závodu předvedl Zulfahmi Khairuddin, který dojel pátý.