Weschta suverénní, vyhráli i Čepelák a Terešák + kompletní výsledky

06.04.2014....

Junior Jakub Terešák (KTM), Rudolf Weschta (Suzuki) v MX2 a nesmrtelný Jiří Čepelák (Yamaha) ve třídě  Open si vezou vítězství z úvodního podniku Inter mistrovství ČR v motokrosu CAMS 2014, který se jel v neděli v Třemošnici. Pouze Weschta ale mezi dospělými nenašel přemožitele, vítězství dalších jezdců už bylo s bodovou ztrátou. Jediní  z cizinců se na stupně vítězů prosadili Poláci Chetnicki - vítěz 2.jízdy juniorů a mezi MX2 v 1.jízdě Wysocki.

MX2
Ani útok Slováka Šimka na KTM nezměnil nic na tom, že úvodní podnik motokrosového šampionátu ve třídě MX2 patřil Rudolfu Weschtovi. Šimko se sice ve druhé jízdě pohyboval chvíli na čele, ale pak neodolal drtivému českému útoku Špičáka, Weschty a Fiňka. Weschta jakoby zařadil v závěru jinou rychlost a nechal všechny soupeře za zády, slovenský reprezentant začal naopak uvadat a ztrácet tempo. V posledních dvou kolech se ještě prosadil Špičák přes Fiňka a po třetím místě z první jízdy si o příčku polepšil Obhájce titulu Martin Krč jakoby ztratil loňské kouzlo a na bednu se ani v jedné z jízd neprosadil.

Výsledky - MX2:

1.jízda: 1.Weschta 25b. (Suzuki), 2.Wysocki (Pol., ktm) 22b., 3.Špičák 20b. (Honda, HT Group racing team),2.jízda:1.Weschta 25b., 2.Špičák 22b., 3.Finěk (KTM) 20b.Celkově: 1.Weschta 53b., Špičák 42b., 3.Wysocki 41b.MX2 Junior (společná jízda s MX2, samostatné hodnocení)

Z nováčků juniorských stopětadvacítek zaujal rozhodně velký talent Jakub Terešák, loňský mistr v nižší kubatuře 85ccm. Po první jízdě, kdy skončil na 10. místě MX2 a stal se nejlepším juniorem, se ani ve druhé jízdě neztratil a ve své třídě skončil na dvoutaktu třetí, což mu zajistilo celkově nejtěsnější jednobodové vítězství.

Výsledky - MX2 Junior:

1.jízda:  1.Terešák (KTM) 25b., 2.Chetnicki (Pol., KTM) 22b., 3.Drdaj (Yamaha) 20b.2.jízda: 1.Chetnicki 25b., 2.Drdaj 22b., 3.Terešák 20b.Celkově: 1.Terešák 49b., Chetnicki 48b., 3. Drdaj 42b.

Jízda OPEN byla opravdovým vyvrcholením třemošnického závodu. Přestože nepřinesla žádné zásadní překvapení, nepostrádala dramatické souboje. Stylem start-cíl odvodil jezdecké pole Sukup, za ním se drželi Čepelák s Bartošem, v tomto pořadí až do cíle. Příjemným oživením byl sympatický výkon nestárnoucího Žeravy. Ten se po startu držel dokonce čtvrtý, ale ani pozdější pátá konečná pozice nebyla pro tohoto matadora k zahození. I když si zkušení jezdci drželi své pozice na špici závodu, závěr byl hodně napínavý. Konečné pořadí za suverénním Sukupem bylo dlouho na vážkách a souboj tria Čepelák, Bartoš, Smitka byl vrcholem jízdy i celého závodu.

Výsledky - OPEN:

1.jízda:  1.Čepelák 25b. (Yamaha), 2.Bartoš (KTM) 22b., 3.Sukup 20b. (KTM, KRTZ)2.jízda: 1.Sukup 25b., 2.Čepelák 22b., 3.Bartoš 20b.Celkově: 1.Čepelák 50b., 2.Sukup 46b., 3.Bartoš 43b.

Pozn.: 3 body navíc jsou za vítězství v kvalifikaci a p  1 bodu za nejrychlejší kolo v jízdě.