Výsledky kvalifikačních jízd Moto3 a MotoGP

27.04.2014....

Moto3

První pole position na okruhu Termas de Río Hondo v historii motocyklové Grand Prix získal Australan Jack Miller z tovární stáje KTM. Druhé místo patří Efrénu Vázquezovi (Saxoprint RTG) na Hondě a třetí je jezdec tovární Husqvarny Danny Kent. Český závodník Jakub Kornfeil do závodu odstartuje čtvrtý, takže skvělá práce. Smůlu měl Karel Hanika, když v závěru spadl, protože díky tomu v pořadí klesl až na šestnácté místo. Rychlost má dobrou, takže nic není předem ztraceno.

11 - Alex MARQUEZ - SPA - Estrella Galicia 0,0 - Honda - 1'50.185 - 0.985
12 - Juanfran GUEVARA - SPA - Mapfre Aspar Team Moto3 - Kalex KTM - 1'50.229 - 1.029
13 - John MCPHEE - GBR - SaxoPrint-RTG - Honda - 1'50.237 - 1.037
14 - Miguel OLIVEIRA - POR - Mahindra Racing - Mahindra - 1'50.324 - 1.124
15 - Niccolò ANTONELLI - ITA - Junior Team GO&FUN Moto3 - KTM - 1'50.370 - 1.170
16 - Karel HANIKA - CZE - Red Bull KTM Ajo - KTM - 1'50.487 - 1.287
17 - Enea BASTIANINI - ITA - Junior Team GO&FUN Moto3 - KTM - 1'50.605 - 1.405
18 - Isaac VIÑALES - SPA - Calvo Team - KTM - 1'50.672 - 1.472
19 - Brad BINDER - RSA - Ambrogio Racing - Mahindra - 1'50.702 - 1.502
20 - Alexis MASBOU - FRA - Ongetta-Rivacold - Honda - 1'50.804 - 1.604

MotoGP

V první kvalifikaci jde mimo umístění na startovním roštu především o dvě postupové pozice do kvalifikace číslo dvě, kde se již bojuje o pole position. Jezdci měli k dispozici patnáct minut na dráze, jejíž povrch měl kolem padesáti stupňů.
V polovině kvalifikace vedl časem 1'40,201 sekundy Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), druhý Colin Edwards (NGM Mobile Forward Racing) ztrácel necelé tři desetiny. Třetí Scott Redding (GP&FUN Honda Gresini) byl hodně blízko času Edwardse, protože jeho ztráta představovala jen tři tisíciny. Jenže rozhodovaly až poslední kola a ty jsou většinou v posledních pěti minutách.
Poslední rychlá kola bylo jedno překvapení za druhým, ale faktem je, že dvě postupové pozice získali jezdci Bradley Smith a Nicky Hayden (Drive M7 Aspar). Dobrý kvalifikační výkon předvedl Karel Abraham (Cardion AB Motoracing), který si v posledním kole vybojoval časem 1'40,615 sekundy patnáctou pozici na startovním roštu Velké ceny Argentiny.

V první polovině druhé kvalifikace nastavil Marc Márquez (Repsol Honda Team) čas 1'38,227 sekundy a jako první překročil hranici minuty a devětatřiceti vteřin. To byla hodně pojištěna provizorní pole position v době, kdy do konce zbývalo devět minut a rychlá kola měla teprve přijít. Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) ještě před polovinou dostal ve druhé zatáčce highsider a vyzkoušel tvrdost argentinské dráhy.
V posledních dvou minutách proběhla bitva možná ne o pole position, ale o první řadu určitě. Pole position vyhrál neuvěřitelným časem 1'37,683 sekundy Marc Márquez. Druhý Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztratil na první pozici na startu celkem sedm desetin. Třetí je Dani Pedrosa (Repsol Honda Team).
Nejlepším z jezdců kategorie OPEN je čtvrtý Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) odstartuje šestý z druhé řady společně s pátým Andrea Doviziosem (Ducati Team).