Vítězství v Grand Prix Kataru Moto3 získal Niccolò Antonelli

20.03.2016....

Nejinak než divácky atraktivní podívanou představil první závod sezóny FIM Mistrovství světa silničních motocyklů 2016, kategorie Moto3 v katarském Losailu.

Na startovním roštu Commercial Bank Grand Prix of Qatar, se postavili i zástupci české školy motocyklového sportu. Na Hondě jedoucí Jakub Kornfeil z Rohatce u Hodonína a brněnský patriot Karel Hanika, ten odjel první závod v kariéře na stroji Mahindra. Počasí jezdcům přálo, když závod odjeli za příjemné teploty vzduchu třiadvaceti stupňů celsia a jasné oblohy. Do závodu nejlépe  z pole postion odstartoval Romano Fenati. Za něj se seřadili Livio Loi, Fabio Quartararo. Kornfeil jezdil šestnáctý a Hanika se po pravděpodobných problémech z motocyklem propadl z velkou ztrátou na poslední místo. Prozměnu Kubajs Kornfeil se začínal postupně propracovávat vpřed, když se během druhého kola dostal na 13. místo a později dokonce nahlédl do první desítky.

Když do cíle zbývala jen dvě kola, dojeli vedoucí skupinu Antonelli, Loi i Bastianini, takže na čele byla skupina Brad Binder, Romano Fenati, Jorge Navarro, Francesco Bagnaia, Niccolò Antonelli, Nicolo Bulega, Enea Bastianini a Livio Loi. Juanfran Guevara, který jel ve skupině o 10. místo, bohužel spadl, ale do závodu se ještě dokázal vrátit. Překvapivě toto byl jediný pád dnešního závodu.

O výsledném pořadí rozhodlo až poslední kolo a cílová rovinka. Vítězem závodu se nakonec stal Niccolò Antonelli, který byl lépe rozjetý a druhého Brada Bindera, který z poslední zatáčky vyjížděl jako první, porazil o sedm tisícin vteřiny. Na stupně vítězů se dostal i Francesco Bagnaia s Mahindrou, který skončil třetí. Jakub Kornfeil dojel závod na 10. místě. Karel Hanika projel cílovou čáru jako třicátý.