Vítězslav Marek vyhrál nervy drásající 1. jízdu finále mistrovství Evropy EMX85

18.09.2021....

Vítězslav Marek (KTM) dokázal vyhrát 1. jízdu finálového závodu mistrovství Evropy EMX85. Víťa odstartoval kolem sedmého místa a během kola prvního byl třetí. Nejlepší start měla slečna Lotte Van Drunen (KTM), která poté prakticky celou jízdu odvodila na vedoucí pozici. Marek se ve druhé třetině závodu jedoucího na 20 minut plus 2 kola dostal před Janinse Martinse Reisulise (Husqvarna) z Lotyšska na druhé místo. Tři kola před cílem měla vedoucí Van Drunen na Víťu náskok šesti sekund a již se zdálo, že si dojede pro vítězství. Víťa ovšem neuvěřitelně zabojoval a během necelých dvou kol byl za zády Nizozemky, kterou dvě zatáčky před cílem dokázal předjet a v neuvěřitelně napínavé jízdě zvítězit. Václav Janout (KTM) byl klasifikován s mínus osmy koly jako čtyřicátý.

V EMX65 se v první jízdě z vítězství radoval Lucas Leok z Estonska, což je syn bývalého skvělého motokrosaře a poté jezdce endura Aigara Leoka. Druhý skončil Fin Viktor Lepala a třetí Nizozemec Dex van den Broek. Hugo Brart skončil třicátý a Stanislav Pojar jízdu nedokončil a byl klasifikován třicátý pátý.