Vítězem kvalifikace Moto3 na Grand Prix Austrálie Kent. Z první pozice odstartuje ale McPhee, sedmý Kornfeil a dvanáctý Hanika

17.10.2015....

Vítězem kvalifikace se stal Danny Kent z týmu Leopard Racing, který měl mít tu nejlepší pozici do zítřejšího závodu, ve kterém může už získat titul mistra světa, ale nakonec byl penalizován. Danny se snažil hledat víc místa na trati, ale ředitelství závodu v tom vidělo snahu získat výhodu, jel prý v 8 sektorech pomaleji, a tak se posunul z pole position až na 7. místo.

Na druhém místě sice skončil John McPhee, ale zítra odstartuje z prvního místa, na které se posunul po odsunutí Kenta. Druhé místo získal Miguel Oliveira se ztrátou 0,426 s a do první řady se nakonec posunul Efren Vazquez.

Druhou řadu otevře Jorge Navarro, kterého zde doplní Romano Fenati a Livio Loi, který měl skvělý závěr kvalifikace, když se dokázal posunout vpřed. Spolu s ním jezdila i Maria Herrera, když se společně dokázali posunout vpřed, ale i ona je jednou z penalizovaných, takže se nakonec posunula o tři pozice dozadu. Kuba Kornfeil měl startovat z 9. místa, ale nakonec si o jednu pozici polepšil. Podobně je na tom i Brad Binder, který se po technické poruše na trať nevrátil a měl startovat z 10. místa, ale nakonec získal místo deváté. Karel Hanika bude stát v řadě čtvrté, když si vyjel 12. místo na roštu. Celkem 13 závodníků se vešlo do jedné vteřiny. Nejhorší kvalifikační výkon předvedl Enea Bastianini, kterému zatím víkend na Phillip Islandu nevychází. Enea, který může Kenta ohrozit v zisku titulu a hlavně potřebuje uhájit druhou pozici před třetím Oliveirou, do zítřejšího závodu odstartuje až z 29. místa.

Zítra to bude na startovním roštu, ale dosti pozměněné, protože byla spousta jezdců penalizována.

Penalizace na roštu Moto3 získali Danny Kent, který se posunul na 7. místo, dále pak Maria Herrera, Joan Mir, Fabio Quartararo, Remy Gardner a Andrea Locatelli, kteří se posunuli o 3 místa dozadu.