Video sestřihy a výsledky kvalifikačních jízd MXGP Kataru

27.02.2016....

Každoročně je úvodní závod sezóny FIM Mistrovství světa v motokrosu jedním z nejvíce vzrušujících závodů roku. A kdo je na tom zatím nejlépe? Právě teď je to tým Hondy HRC s Evgeny Bobryshevem a Red Bull KTM Factory Racing s Jeffrey Helingsem, kteří vytáhli eso z rukávu alespoň pro kavifikační jízdy MXGP Kataru.

Když letos poprvé spadlo startovací zařízení holeshot získal Jose Butron, ale prakticky po průjezdu z prvn zatáčky byl ve vedení Bobryshev. Za nimi se seřadili nováček kategorii MXGP z Honda Gariboldi Tim Gajser a Antonio Cairoli z Red Bull KTM týmu, který si po 16. místě v měřeném tréninku nemohl přát lepší start. Nakonec tedy zvítězil Rus Bobryshev, před Tim Gajserem, pro kterého je to první start na motocyklu 450cc v závodu mistrovství světa jednotlivců. Třetí místo patřilo úřadujícímu mistru světa NXGP Romain Febvremu. Čtvrtý dokončil kvalifikační jízdu Antonio Cairoli, který se stále zotavuje ze zranění po pádu v předsezónním závodu. Top 5 uzavřel parťák TC222 Glenn Coldehoff.

Co se týče Clement Desalleho, u něj bude dnešní start otázkou, jelikož se ještě úplně nezotavil z nedávno prodělané operace ramene. V kvalifikaci objel pouze dvě kola a do závodu půjde na start z poslední pozice na startovním roštu.

Kvalifikaci MX2 vyhrál podle očekávání největší favorit na zisk titulu mistra světa MX2 Jeffrey Herling jezdící v týmu Red Bull KTM Factory Racing, před Dylan Ferrandisem z Monster Energy Kawasaki a třetím dalším jezdcem z Red Bull KTM Pauls Jonassem. Čtvrtý dojel Jeremy Seewer a pátý na úvod roku dobře jedoucí Benoit Paturel.