Video sestřih: Eli Tomac a Hunter Lawrence vyhráli AMA Supercross v Houstonu

05.02.2023….

Jezdec továrního týmu Monster Energy Yamaha Eli Tomac se stal vítězem včerejšího, čtvrtého podniku AMA Supercross 2023. Který se odjel v Houstonu. Momentálně nejlepšího supekrosaře světa doprovodili na stupních vítězů Chase Sexton z Team HRC a Aaron Plessinger.

Mimochodem finálový závod musel být přerušen a opakován, jelikož Dylan Ferrandis dopadl v hrůzostrašném momentu na zadní část motocyklu Kena Roczena. Ferrandis byl chvíli dokonce v bezvědomí a z trati byl odvezen zdravotníky. Opakovaný start, proběhl tak, že jezdci nestáli vedle sebe, ale za sebou.

Ve finále SX250 východ si nejlépe vedl z Team HRC Hunter Lawrence, před Maxem Anstierm a třetím Jordonem Smithem. Holeshot ovšem získal při své americké superkrosové premiéře Tom Vialle z Red Bull KTM Tom Vialle, jenž následně jezdil třetí, aby po své jezdecké chybě, která v cíli litoval skončil celkově sedmý.