13.11.2016....

Obrovskou superkrosovou show sledovali diváci při úvodní noci Supercross Bercy 2016 v Lille. Ve finálové jízdě jeté na osmnáct kol nakonec zvítězil naprosto suverénně domácí, ale v USA žijící a jezdící Marvin Musquin. Šestadvacetiletý Musquin předvedl, že po přestupu z KTM 250 na KTM 450 patří k nejlepším světovým jezdcům a ve finálové jízdě triumfoval systémem start-cíl. Druhé místo si do USA odváží další fenomenální superkrosař Justin Barcia, před třetím Malcom Stewartem. Čtvrté místo vybojoval domácí Cedric Soubeyras. Ve finále se objevilo i několik jezdců z motokrosového FIM mistrovství světa a z nich byl nejlepší po startu z druhé řady, mistr světa z roku 2014 Jordi Tixier, když dojel sedmý. Exmistr světa Romain Febvre rovněž po startu z druhé řady, byl do finálové jízdy dosazen pořadatelem, když v závodě poslední šance o postup do finálové dojel pátý, tedy první nepostupující. Ve finále mu nakonec patřila jedenáctá pozice. Brit Tommy Searle byl klasifikován dvanáctý.

Vítěz SX1 Marvin Musquin

Vítěz SX2 Florent Richier

Kategorii SX ovládl v České republice populární Florent Richier. Druhé místo obsadil Thomas Do a Yannis Irsuti skončil třetí.

Results SX1 : 1.Musquin (FRA, KTM) ; 2.Barcia (USA, Suzuki) ; 3.Stewart (USA, Honda) ; 4.Soubeyras (FRA, Suzuki) ; 5.Craig (USA, Honda) ; 6.Ramette (FRA, Suzuki) ; 7.Tixier (FRA, Kawasaki) ; 8.Coulon (FRA, Suzuki) ; 9.Izoird (FRA, Honda) ; 10.Mallet (FRA, Honda) ; 11.Febvre (FRA, Yamaha) ; 12.Searle (GBR, Kawasaki) ; 13.Escoffier (FRA, Husqvarna) ; 14.Boog (FRA, Kawasaki) ; 15.Desprey (FRA, Kawasaki) ; 16.Teillet (FRA, Honda)

Results SX2 : 1.Richier (Suzuki) ; 2.Do (Honda) ; 3.Irsuti (Yamaha) ; 4.Bourdon (Husqvarna) ; 5.Le Hir (Honda) ; 6.Barcelo (Suzuki) ; 7.Lozzi (Kawasaki) ; 8.Kappel (KTM) ; 9.Imbert (KTM) ; 10.Aubin (Suzuki) ; 11.Hsu (ALL, Husqvarna) ; 12.Surrat (USA, Kawasaki) ; 13.Fonvieille (Yamaha) ; 14.Marrone (Suzuki) ; 15.Nicholls (GBR, Husqvarna) ; 16.Houzet (KTM)