V Šenkvicích nejlepší Smola. Mistrem světa nakonec Gerčar.

11. 9. 2013....

V neskutečnou bitvu, se změnil poslední závod devítidílného seriálu světového šampionátu nejsilnější motokrosové kubatůry MX3. Za krásného počasí a velmi slušné divácké kulisy 5000 diváků, se představilo čtyřiatřicet jezdců.

1. jízda začala dramaticky již od první zatáčky, ve které společně z dvěma dalšími závodníky upadl vedoucí muž třídy MX3 Klemen Gerčar ze Slovinska, na Hondě. Na rozdíl od svých kolegů, ale mohl pokračovat v závodě a nakonec předvedl divácky velmi atraktivní jízdu, v níž dojel na sedmém místě.

Mezi tím, se v čele závodu usadil Mistr světa z roku 2012 Mathias Walkner  na stroji KTM. Na druhém místě dlouho jezdil František Smola, který v nedéli předvedl, že je v nominaci na MXoN zcela zaslouženě. Po ne příliš vydařeném startu, jej v druhé polovině rozjížďˇky předjel Martin Michek, který se před poslední jízdou dotáhl na Gerčara na pohých pět bodů. Na čtvrtém místě skončil skvělý "letec" Christian Brocknel z Německa, který završil dominanci čtyř strojů KTM na prvních čtyřech místech. Pátý dojel Estonec Gert krestinov na Kawasaki. Z Českých jezdů dojel v první desítce ještě osmý Žerava a devátý Bartoš.

2. jízda: Atmosféra v šenkvickém areálu byla neskutečně napnutá. Kdyby například Michek jízdu vyhrál a Slovinec by dojel třetí, stal by se Martin Michek prvním Českým Mistrem světa v motokrosu. Ale na kdyby se nehraje ani v motokrosu.

Start se ale nejlépe podařil Florentu Richierovi na KTM, který nakonec zvítězil systémem start- cíl a častečně si spravil chut´ z první jízdy kterou nedokončil, protože si do zadního kola namotal pytlovinu lemující trat´.

Ale zpět k duu Gerčar, Michek tito dva jezdci předváděli publikum slovy nepopsatelný boj, který byl ke cti obou závodníků veden v duchu fair play. Gerčar předvedl, jak je již na svůj věk dvacet tři let vyspělým pilotem a když se před něj Michek dostal okamžitě kontroval a předjetí vrátil. A tak nakonec projel Gerčar cílovou čáru šestý a Michek sedmý. Což znamenalo, že titul Mistra světa  poprvé v historii pro Slovinsko vybojoval Klemen Gerčar. Radost v cíli měl nakonec jiný Čech, Ferry Smola, který projel cílem druhý, což mu dalo ve výsledku obou jízd první místo v MXGP Slovenska. V prní desítce skončil z našich desátý Bartoš.

1. jízda: 1. Waklner, 2. Michek, 3. Smola, 4. Brocknel, 5. Krestinov. 6. Irt, 7. Gerčar.

2. jízda: 1. Richier, 2. Smola, 3. Brocknel, 4. Krestinov, 5. Bertuzzo, 6. Gerčar, 7. Michek.

Celkové výsledky MXGP: 1. Smola, 2. Brocknel, 3. Walkner, 4. Michek, 5. Krestinov, 6. Gerčar, 7. Richier

Konečné výsledky MX3: 1. Gerčar, 2. Michek, 3. Walkner, 4. Krestinov, 5. Smola, 6. Brocknel, 7. Michalec, 8. Bertuzzo, 9. Bartoš.