V Riola Sardo vyhráli Geerts, Prado a Febvre

01.03.2021....

MX1

Nejlepší start předvedl Jorge Prado (KTM), když za jeho zády se usadil Romain Febvre (Kawasaki). Ten ovšem nedokázal se Španělem držet krok. Prado poté prohlásil, že měl v první části jízdy poměrně problémy v tom, že se nemohl uvolnit. Velmi si chválil svou KTM 2021, na které se podle jeho slov cítil i díky tvrdé zimní přípravě velice dobře.

Febvre prozradil, že měl poměrně značné potíže s bolestmi v rukou. Následně jej zbrzdil pád, ale i tak t byl právě Febvre, který zajel nejrychlejší kolo rozjížďky.

Lepší první závod na Yamaze si nemohl představit Glenn Coldenhoff, který po přestupu z GASGASu na Yamahu byl druhý.l

Působivou premiéru na Husqvarně 450 si odbyl Thom Kjer Olsen, který skončil třetí. Následně ale Dám připustil, že potřebuje najezdit na své 450 ještě hodně tréninkových kol, aby se s motocyklem 100% sžil. Dalším, který si včera odbil premiéru na novém motocyklu byl jinak velmi zkušený Jeremy Van Horebeek. Belgičan na motocyklu BETA dojel čtvrtý. Za jeho zády dojeli Alvin Ostlund (Yamaha), což byl další debutant na 450. Šestý byl již zmiňovaný Febvre, sedmý dojel další debutant na novém motocyklu a Febvreho týmový kolega Ivo Montichelli (Kawasaki).

Výsledky MX1

MX2

Jago Geerts (Yamaha) se stal vítězem jízdy MX2. Ale jeho triumf, který každý očekával nebyl tak snadný. Skvěle mu sekundoval Nicholas Lapucci na dvoutaktním Fanticu 250. Ten byl v cíli odmávnut jako druhý. Třetí skončil Tim Edberg (Yamaha). Po velkém pádu se na čtvrtém místě umístil nováček v týmu Red Bull KTM Factory MX2 Mattia Guadagnini.

Výsledky MX2

Superfinále

Nejlépe so Superfinále odstartoval Jago Geerts, ale hned za ním se držel Febvre. Oba se kolo, co kolo střídali v zajíždění nejrychlejších kol. Ve třetím kole si ale Prado začal vyjíždět před Febvrem náskok. Posléze Prada zradila mechanická závada jeho KTM a musel odstoupit.

Febvre se tak šťastně dostal do vedení. Výborně jel Kjer Olsen, který jezdil neustále těsně za Francouzem. Takto spolu oba včera nejlepší dva bojovali až do cíle.

Třetí byl odmávnut Coldenhoff, který připustil, že je ze svého výsledku a výkonu šťastný, když pro Yamahu získal v prvním startu pódium. Coldenhoff dále dodal, že není ještě ve své špičkové kondici a nechtěl příliš riskovat. Na druhou stranu právě on, zajel nejrychlejší kolo závodu.

Spokojeností zářili i zástupci motocyklu BETA, neboˇjejich jezdec Van Horebeek byl čtvrtý.

Nejlepším jezdcem v MX2 byl na již zmiňovaném dvoutaktu Fantic Lapucci, který nic nedaroval Coldenhoffovi, Olsenovi ani Monticellimu. Geerts byl nakonec osmý.