V dramatickém závodu Moto3 v Malajsii si Jakub Kornfeil dojel pro druhé místo

30.10.2016....

V doslova a do písmene šíleném a bláznivém závodu kategorie Moto3 při Velké ceně Malajsie v Sepangu zvítězil po mnoha pádech a předjížděcích manévrů zvítězil Francesco Bagnaia (Mahindra), před Jakubem Kornfeilem (Honda) a třetím Bo Bendsneyder (KTM).

Vše začalo být nesmírně dramatické již od startu, kdy se za první zatáčkou objevil na prvním místě Bred Binder. Jakub Kornfeil byl kolem desátého místa. Hned v druhé zatáčce se na zemi ocitli Andrea Migno a Juanfran Guevara. Následně spadl Ayumu Sasaki. V polovině prvního kola se na zemi ocitla v sedmé zatáčce čtveřice jezdců Jorge Martin, Aron Canet, Nicolo Bulega, Philipp Öttl a poté i domácí Adam Norrodin. Kuba Kornfeil se pohyboval na osmém místě.

Díky tomu se do vedení dostal Francesco Bagnaia, Jakub Kornfeil poskočil na druhé místo a za ním jeli Jorge Navarro, Fabio Quartararo, Niccolo Antonelli, Gabriel Rodrigo a Bo Bendsneyder. Ve čtvrtém kole spadl Alberto Arenas.

Během dalších kol si Francesco Bagnaia tvořil na čele závodu náskok a po čtyřech kolech vedl už o 3,7 vteřin. Jakub Kornfeil byl stále druhý a za ním jel třetí Niccolo Antonelli.

V osmém kole se ve stejné zatáčce, tedy sedmé se díky dalšímu hromadnému pádu zhroutili naděje na úspěch další čtyři jezdci Brad Binder, Joan Mir, Lorenzo Dalla Porta a Fabio Di Giannantonio. Díky tomu se do vedení dostal Francesco Bagnaia a držel si šesti sekundový náskok na druhého Kubu Kornfeila. V závodě pokračovalo osmnáct jezdců.

V druhé polovině závodu se situace uklidnila a na dráze byl relativní klid. To se ale opět  změnilo čtyři kola před cílem, kdy havarovala Maria Herrera a následně byla vyvěšena červená vlajka a konečné výsledky se počítali pro třinácti odjetých kolech. Z vítězství se tak mohl radovat  Francesco Bagnaia na Mahindře, která tak získala třetí vítězství v historii. Pro pomyslný stříbrný věnec si dojel Český jezdec Jakub Kornfeil, což je pro něj třetí pódium v kariéře startů v Grand Prix. Třetí byl nakonec klasifikován Bo Bendsneyder.