V dramatické Velké ceně Valencie kategorie Moto3 vyhrál Olivera. Jakub Kornfeil skončil třetí. Mistrem světa je Danny Kent

08.11.2015....

Poslední závod sezóny třídy Moto3 byl velmi důležitý pro spoustu jezdců pro jejich výsledné pořadí, ale hlavě se rozhodovalo o mistru světa mezi Danny Kentem a Miguelem Oliveirou. Danny Kent byl ve vedení šampionátu s 24 body náskoku, ale startoval až z 18. místa, naopak Miguel Oliveira mohl jedině získat, navíc startoval z druhé řady. Závod byl pěknou podívanou a hlavně poslední kola byla hodně napínavá.

V desátém kole tvrdě havaroval Karel hanika a závod pro českého závodníka skončil. Jen doufejme, že  nedošlo k žádnému zranění.

Poslední kolo závodu bylo hodně napínavé až do poslední zatáčky. Na čele byla stále skupina, kde to bylo velmi natěsno. Na čele jel Miguel Oliveira, za kterým jeli Jorge Navarro, Efren Vazquez a Romano Fenati. Za nimi jel v lehké ztrátě Niccolo Antonelli a Jakub Kornfeil, Antonelli ale v poslední zatáčce udělal velkou chybu, šel pozdě na brzdy a Fenatiho a Vazqueze srazil.

Vítězem závodu je Miguel Oliveira a druhý skončil Jorge Navarro. Kuba Kornfeil v posledních kolech závodu bojoval s Bradem Binderem o šestou pozici, ale díky pádu tří soupeřů před ním a tím, že v závěru dokázal Brada porazit o pouhých 31 tisícin vteřiny získal další stupně vítězů, když dojel třetí. Pro Kubu je to druhá bedna v této sezóně.

Danny Kent bojoval až do konce se svým týmovým kolegou kolem 11. místa, ale i pád jezdců před ním ho posunul vpřed, takže Danny dojel devátý. Tato pozice mu bohatě stačila pro zisk titulu, takže se po náročném a napínavém závěru sezóny stal letošním mistrem světa. Danny se stal prvním britským šampionem od roku 1977, kdy vyhrál titul do 500 ccm Barry Sheene. Danny si na oslavu přichystal zlatou helmu, jedničku na motorku a oslavná trička. Určitě se mu hodně ulevilo, když měl ještě před pár závody velký bodový náskok kolem 100 bodů a nyní vyhrál s rozdílem jen šesti bodů.