TZ Monster Energy: "Věděl jsem, že USA nevyhrají," řekl po MXoN 2018 Francouz Dylan Ferrandis

09.10.2018....

Největší, nejstarší a nejslavnější jednodenní týmový motorový závod se poprvé uskutečnil na americké půdě poprvé v roce 2010. Nyní se 72. ročník Monster Energy Motocross of Nations odjel před zraky 81.000 diváků v areálu motokrosového závodiště v RedBud ve státě Michigen.

Jeden z nejznámějších motokrosových areálu v USA byl svědkem překvapivého vítězství týmu Francie, týmu, který největší motokrosový podnik roku vyhrál po páté v řadě a po šesté v historii. Členem vítězného týmu, který v těžkých blátivých podmínkách porazil nejlepší týmy z nejlepších, byl i v seriálech AMA jezdící Dylan Ferrandis z týmu Star Racing Yamaha. Je to druhé Dylanovo vítězství, po jeho debutu v roce 2014 v závodě MXoN

" Je to vždy neuvěřitelný zážitek startovat na národech," usmíval se Dylan. "V roce 2014 jsem byl z "Národů" nadšen. Jsem rád, že jsem pro tým odvedl dobrou práci a byl se platným členem týmu. V sobotu jsem napřed vyhrál volný trénink a poté i kvalifikaci. Byl to skvělý víkend, kdy jsme vyhráli po páté v řadě a po šesté v historii."

Francouzi napsali kapitolu dalšího exklusivního příběhu, ale nebyli to jen oni, byly to i úžasní fanoušci z celého USA. Právě oni svými sirénami, motorovými pilami, bojovými chorály přenášeli na všechny přítomné atmosféru, kdy každý přítomný byl hrdý na svou národnost a hrdý na to, jak motokros je překrásný sport.

Hunter Lawrence a Dylan Ferrandis

Byla zde i řada dalších nezapomenutelných momentů. Bylo neuvěřitelné, jaké úsilí dávali do závodu hvězdní (veteráni) týmu Portorika. Byly zde skvělé výkony Tommy Searleho, který jako řada dalších doplatil na mechanickou závadu jeho motocyklu. Stejně tak Velkou Británii reprezentoval Ben Watson. Mohli jsme vidět, jak Hunter Lawrence táhl tým Austrálie, kdy jezdci z druhé strany zeměkoule skončili těsně pod pódiem, čtvrtí. Zmínit musíme také absolutní nadvládu nizozemců Jeffreye Herlingse s Glennem Coldenhoffem.

Domácí fanoušci byli hladoví a natěšení pro úspěch svého týmu USA. Vždyť postavili tým, který měl trofej vrátit zpět do země s pruhy a hvězdami na státní vlajce. Naposledy se jezdci USA z vítězství radovali v roce 2011, ale trio Eli Tomac, Justin Barcia a Aaron Plessinger neměly ani starty, ani závodní tempo, aby stačili na nejlepší evropské jezdce.

Hunter Lawrence

"Chci říct, ne, nejsem překvapen",  okomentoval stav amerických jezdců v závodě Ferrandis. "Vždyť jsem tady v USA a s nejlepšími jejími jezdci se na závodech a trénincích potkávám každý víkend. Znám úroveň jezdců v USA a v Evropě. V USA jsou dráhy skvělé, nádherné a je na nich radost závodit. V Evropě ale mají kluci tratě obtížné a závodí se tam na spoustě nápaditých a odlišných typech drah. To je podle mě hlavní důvod výsledku, který jsme letos viděli. Dnes jsme svou třídu 250 nevyhrál, protože ostatní byli lepší než já. Vůbec mě to ale nepřekvapilo, věděl jsem, že ostatní týmy z Evropy budou lepší."

Eli Tomac

Vždy existuje možnost situaci měnit. MXoN se příští rok vrátí na starý kontinent na epické místo TT Circuit v Assenu. I tam se můžeme těšit na přeplněné tribuny a na další kapitolu dlouhého příběhu závodů MXoN.