Tisková zpráva: Team HRC se vrací do Evropy na MXGP České republiky

24.07.2019....

Mistrovství světa v motokrosu se posouvá do poslední třetiny sezóny a všichni tři členové týmu HRC se těší na návrat do Evropy po závodech v Indonésii. Pro Tima Gajsera to znamená pokusit se na trati v Lokti v ČR navýšit počet vítězství na rekordních osm v řadě, zatímco pro kolegu na Hondě CRF450RW Briana Bogerse opět zamířit do Top 10 v nejprestižnější třídě MXGP. Ve třídě MX2 měl Calvin Vlaanderen slibný návrat, když v posledním závodě v Semarangu se dostal na své první pódium sezóny a bude doufat, že tuto dynamiku udrží na trati, na které se mu v minulosti dařilo.

Po vítězství v 12. kole na asijské MXGP Gajser dosáhl pro Hondu rekordního vítězství v mistrovství světa v motokrosu pro jednoho jezdce a co je důležitější pro Slovince, podnikl další masivní krok směrem k potenciálnímu třetímu světovému titulu a svému druhému mistrovství v nejvyšší kubatuře. Honda CRF450RW s jezdcem č. 243 nyní vede MXGP o 173 bodů a zbývá ještě 300 bodů, které musí získat. Poté, co vedl každé kolo v Semarangu a vyhrál 12 z posledních 14 jízd, jsou očekávání v jeho táboře extrémně vysoká.

Spolujezdec Bogers doufá, že dobrý výkon o z víkendového holandského mistrovství mu pomůže, aby se umístil v top 10 v České republice. Po odpočinku doma, a po cestě do města v Karlovarském kraji, se Bogers bude snažit navázat na poměrně konzistentní výsledky v posledních několika závodech.

Po solidním sedmém místě v celkovém pořadí (včetně čtvrtého místa v jízdě) v GP Palembangu dosáhl Vlaanderen na své první pódium sezóny v Semarangu s bilancí 5-3. Byl to působivý návrat poté, co zmizel v předchozích pět závodech a je to něco, na čem bude jezdec Honda CRF250RW s nadšením stavět v Lokti. V roce 2018 vyhrál Vlaanderen druhou jízdu a ví, že tu umí zajet dobře. Po dvou vydařených jízdách na nizozemském šampionátu zamíří do České republiky a doufá, že se ocitne na pódiu ještě jednou.

Akce na trati začíná v sobotu 27. července ve 12:30 (GMT + 1) pro třídu MX2, a to 25 minutovým volným tréninkem, těsně následovaný jezdci MXGP. Před kvalifikací závodů, které začínají v 16:55 (MX2) a 17:40 (MXGP), pak absolvují časovanou tréninkovou relaci. Hlavní bodované jízdy jsou pak na programu v neděli ve 13:15 a 16:10 (MX2) a 14:15 a 17:10 (MXGP).

Tim Gajser 243
Cesta z Indonésie byla v pořádku, prvních pár dní jsem byl trochu unavený, ale všechno se rychle vrátilo k normálu a já jsem se vrátil zpátky na trénink. Bylo to určitě hezké, mít víkend od závodů volno. Strávil jsem to doma jen relaxaci, ale zároveň se velmi těším na závod v Lokti. Je to pěkná trať a vždy má dobrou atmosféru se spoustou fanoušků ze Slovinska, takže jsem na ni opravdu jako doma a doufám, že podám kvalitní výkony.

Brian Bogers 189

Bylo hezké, že jsem posledních pár týdnů mohl doma trénovat, a dokonce i závodit v holandském mistrovství. Celková zkušenost z Indonésie byla dobrá, ale nebyl jsem spokojený s mými výsledky v Semarangu, takže to byla dobrá šance zkusit něco nového a zazávodit si bez tak velkého tlaku. Teď je tu Loket, a to je kopcovitá tvrdší trať, které v Holandsku tolik nemáme. Ale rozhodně si to užiji a těším se na závody, protože se jedná o klasickou trať s nadšenými fanoušky.

Calvin Vlaanderen 10
Po Indonésii jsem si vzal pár dní odpočinku, jen abych si zvykl na změnu časového pásma. A protože to byl pro mě těžký výlet po návratu ze zranění. Tento víkend jsem se rozhodl závodit na nizozemském šampionátu, protože jsem přesvědčen, že závodění je pro mě nejlepším způsobem, jak se dostat zpět do formy a skončilo to celkem dobře. Celkově jsem byl druhý, což bylo hezké. Pak jsem tento týden několik dní testoval s týmem a pomohlo mi to připravit se na Loket. Tento závod se mi opravdu líbí a je to jedno z mých oblíbených míst v kalendáři, takže by to měla být dobrá událost a chci mít dvě silné jízdy.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP
Bylo hezké mít víkend volno od MXGP, aby se všichni mohli vrátit v pořádku zpět, apak si prostě vybrat, co budou dělat. Tim se rozhodl, že bude pro něj nejlepší odpočívat doma, zatímco Brian a Calvin oba závodili na nizozemském šampionátu. Plně podporujeme všechna jejich rozhodnutí, protože víme, že každý jezdec je jiný, a že jsou v různých fázích své sezóny. Je zřejmé, že Tim je opravdu ve formě a soustředí se na závody MXGP, zatímco druzí dva se potřebují vyjezdit. Jsme v poslední třetině sezóny, ale před námi je stále hodně jízd, takže se stále soustředíme a ujišťujeme se, že jezdci jsou v nejlepší možné pozici, abychom dosáhli maximálních výsledků.