Tisková zpráva: Team HRC MXGP připraven na MXGP Švédska 2019

22.08.2019....

Po získání titulu mistra světa FIM MXGP 2019 v Imole se nyní Team HRC vydává na sever Evropy, do Švédska, kde bude chtít získat další velký úspěch v krásném prostředí motokrosové trati v Udevalle, která se nachází hodinu cesty na sever od Goteborgu.

Tim Gajser minulý víkend získal svůj titul mistra světa o tři Velké ceny dříve, ale to stále má ve své nejlepší sezóně v FIM mistrovství světa velkou motivaci získat ještě větší autoritu. Slovinský jezdec je nejmladším jezdec v historii Hondy, který titul mistra světa získal a dále drží rekord v délce vítězných sérií v sezóně, když vyhrál sedmkrát po sobě. Pokud by dokázal vyhrát v neděli ve Švédsku a poté ve zbývajících dvou kolech FIM MXGP v Turecku a Číně, připojí se k Andreu Malherbeovi, což je jezdec s nejvíce výhrami v historii Hondy v mistrovství světa. Legendární Belgičan dokázal ovládnout dvacet sedm Velkých cen.

Teď je zde ale Udevalla. Nádherné místo s malebnými skalisky všude kolem. Na zdejší místo má jezdec Hondy CRF450RW, když zde v roce 2015 získal své premiérové vítězství ve třídě MX2. Bylo jasné, že Tim měl v Imole jasný cíl, čímž byl zisk titulu mistra světa, takže jeho páté a druhé místo nelze brát jako to pravé měřítko výkonnosti. Gajser ale nyní sezónu nevypouští a jeho cílem  ve Švédsku bude celkové vítězství.

Tento týden byl jezdec MX2 Calvin Vlaanderen nominován do širšího týmu Nizozemska na MXoN 2019. Jezdec ze startovním číslem 10 na Hondě CRF250RW doufá, že ve Švédsku dokáže získat vynikající výsledek a dokáže vedení nizozemského motokrosu, že je jasnou volbou pro vrchol motokrosové sezóny, kterým bezesporu MXoN v Assenu bude. V Imole skončil celkově pátý, ale po návratu do seriálu po zranění kotníku byl již dvakrát na stupních vítězů a ve většině měřených tréninků byl mezi třemi nejlepšími. Pokud se mu v prvních kolech závodu přikloní štěstěna a vyhne se kontaktům z jinými jezdci je jasným kandidátem dojet ve Švédsku v Top tři.

Bohužel třetí člen Team HRC Brian Bogers čeká jak dopadne jeho další prohlídka u lékaře se zraněným ramenem. To si způsobil po nezaviněném pádu, kdy se vyhýbal jezdcům spadlích před ním. I když bude Bogers od lékaře vpuštěn do závodu ví, že to nebude vůbec jednoduché.

Tim Gajser 243

Minulý týden byl pro mě a všechny opravdu úžasný zážitek. Chtěl jsem šampionát vyhrát právě v Itálii a to se mi splnilo. Je až neuvěřitelné, kolik lidí za mnou ze Slovinska bylo schopno přijet, sledovat závody, fandit mi a poté se připojit k oslavám. Znamená to pro mě strašně moc a nemohu najít slova jak všem ještě dodatečně poděkovat. Tento týden jsem se snažil trochu odpočinout, ale bylo to těžké, musel jsem plnit několik mediálních závazků. Je ale jasné, že to jsou příjemné povinnosti a je hezké, že je motokros momentálně ve Slovinsku národním sportem. Samozřejmě se těším do Švédska, je to skvělá trať a krásná země. Závody si budu nadále a rád užívat.

Brian Bogers 189

Tento týden je hrozný, protože jsem musel navštívit lékaře s ramenem, které jsem si zranil v Itálii. Teď jsem prostě musel jen odpočívat a doufat, že vše bude o víkendu OK. Je fakt, že to je ale lepší než to bylo, takže se snažím být pozitivní a věřím, že ve Švédsku pojedu.

Calvin Vlaanderen 10

Tento týden byla ohlášená nominace širšího národního týmu Nizozemska na Motokros Národů 2019 v Assenu a já v ní nechybím, což je pro mě obrovská pocta. Bude to největší letošní událost a i když v týmu ještě nejsem na 100% jsem nadšený, že jsem v širší nominaci Nizozemském týmu a je jasné, že budeme mýt v Assenu obrovskou podporu. Tento týden je pro mě poměrně krátký, když již ve čtvrtek odlétám do Švédska. Tamní trať v Udevalle se mi líbí, je to jedno z mých oblíbených míst s dobrými fanoušky. Věřím, že to bude dobrý víkend, kdy budu znovu na stupních vítězů.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Za Tima a všechny v týmu jsem velmi šťastný, že jsme mohli minulý víkend v Imole oslavit titul mistra světa. Závodu se zúčastnila obrovská enkláva fanoušků, kteří vytvořili při fandění Timovi neskutečně výtečnou atmosféru. Tim se ke všem chová skvěle a jsem na něj hrdý, za to jak působí na trati i mimo ní.

Teď zde máme ale již Švédsko a my všichni se na tento závod musíme soustředit a připravit. Tim se chce vrátit na vítěznou vlnu, zatím co Calvin chce skončit na pódium, tudíž jim musíme zajistit, aby oba byli co nejlépe připraveni. Brian se stále zotavuje ze zranění ramene, které si způsobil v druhé jízdě v Imole, takže v této fázi si nejsme jistí, jestli se MXGP Švédska zúčastní. Samozřejmě doufáme, že bude schopen být připraven být v barvách Team HRC na startovním roštu.