Tisková zpráva: Snová sezóna Tima Gajsera a Honda Gariboldi pokračovala i v Glen Helen

12.09.2016....

Minulý týden korunovaný mistr světa kategorie MXGP 2016 Tim Gajser uzavřel osmnáctidílný seriál FIM mistrovství světa šestnáctým pódiovým umístněním. Přičemž v Monster Energy MXGP USA 2016 v Glen Helen skončil celkově třetí.

V první jízdě Tim odstartoval na třetím místě, ale záhy se propadl na pozici šestou, aby nakonec předposlední jízdu roku dokončil na čtvrté pozici.

Ve druhé rozjížďce se dostal na druhé místo a začal prohánět na vedoucí pozici jezdícího Cairoliho. Jízdu nakonec ovládl Eli Toamc, ale Tim gajser nedal až do posledního kola vydechnout Antonio Cairolimu, který ale nakonec druhou příčku před Timem uhájil. TG243 si tak dojel pro celkové třetí místo a šestnácté letošní stupně vítězů.

Timovi výsledky v nemalé míře přispěli k tomu, že Honda se stala vítězem v hodnocení konstruktérů pro rok 2016.

Tim Gajser, no.243

" Z víkendem jsem nakonec spokojený. ještě více jsem ale nadšený, co jsem v letošní sezóně dokázal. Tento rok byl skvělý a tým odvedl fantastickou práci. Sobota byla hodně těžká, ale neděle již byla předci jen o dost lepší. V prvním závodě se příliš nedařilo. Pro druhou jízdu jsme změnili taktiku a celou rozjížďku jsem se držel těsně za Cairolim. Byla to nesmírně dlouhá sezóna v které jsem bral titul mistra světa a zanedbatelné není ani zdejší pódiové umístnění. Chci říci velké DĚKUJI lidem kolem mě. Všem fanouškům, kteří cestovali po celém světa a fandili mi. Hondě a HRC za tak skvělý motocykl. Týmu Gariboldi. Pro všechny to byla tvrdá, ale také skvělá sezóna. Děkuji mým sponzorům, jako Fox a Just1. A samozřejmě mé rodině a mému otci. tato sezóna byla výsledkem společného úsilí mezi námi všemi. Všem jsem za všechno hodně vděčný. Bude fajn si od tří po sobě jdoucích GP odpočinout, ale už teď se těším na národy do Maggiory!"

Giacomo Gariboldi, Principal Team

"Byla to skvělá sezóna pro Tima a Hondu. Je to krásný pocit ukončit takto sezónu. když jsme zpět na pódium. V nováčkovském roce v MXGP získat šestnáct pódií z osmnácti je něco neuvěřitelného. To také dokazuje, jak dobré bylo rozhodnutí vzít Tima rovnou po vítězství v MX2 do MXGP. Na to co jsme dosáhli jsme hodně pyšní. Díky plné podpoře Hondě a HRC a všem našim partnerům a fanouškům. Připadáme si jak ve snu. Ve skutečnosti to jsou dva neuvěřitelné roky, které jsi nejde ani vysnít. Jsem rád, že společně s Hondou můžeme sdílet prvenství v poháru konstruktérů."

Facebook: Team Honda Gariboldi Racing

Facebook: HondaProRacing