Tisková zpráva: Šenkvice uzatvorili tohtoročný seriál MM SR v motokrose 2016

19.10.2016....

V nedeľu 16.10.2016 sa v Šenkviciach uskutočnilo štvrté, záverečné podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose tried MX85, MX junior, MX2, MX Open a MX4. Uvedené podujatie uzatvorilo motokrosovú sezónu SMF 2016.

Priaznivci motokrosu mohli za veľmi pekného počasia sledovať zápolenie o záverečné body do konečného hodnotenia majstrovských tried uvedených vyššie. Podujatia sa zúčastnilo celkom 97 jazdcov zo Slovenska a Českej republiky. Organizátor M-cross Šenkvice po dohode s ŠK MX SMF zaradil do programu šampionátu i vložený pretek tredy MX hobby.

V triede MX85 si prvenstvo vyjazdil český jazdec Tomáš Pala, ktorý sa stal i tohtoročným víťazom seriálu MM SR. Druhé miesto v Šenkviciach patrilo jeho krajanovi Martinovi Venhodovi a tretie slovenskému jazdcovi Markovi Hárcsovi. Mark obsadil i v konenčom poradí MM SR triedy MX85 tretie miesto, keď sa pred neho dostal ďalší český jazdec Radim Kraus.

Medzi juniormi v Šenkviciach zvíťazil Pavel Dvořáček (ČR) pred druhým Jozefom Posluchom a tretím Jaroslavom Antaličom (obaja SVK). V seriáli MM SR juniorov si prví dvaja jazdci poradie vymenili, pomyselné zlato získal Jaroslav Antalič, striebro Pavel Dvořáček a bronz Samuel Struk (SVK).

V súčte bodov dvoch finálových jázd triedy MX2 si prvenstvo v Šenkviciach vybojoval ďalší český jazdec Jonáš Medvěd pred slovenským jazdcom Šimonom Joštom a Ladilavom Kolajom, taktiež ČR. Šimon Jošt sa stal tohtoročným medzinárodným majstrom SR triedy MX2 pred Pavlom Repčákom a Christoferom Mudranincom. Trieda MX2 je jedinou triedou seriálu MM SR, kde na medailových mestach figurujú čisto slovenskí jazdci.

Víťazstvo v triede MXopen si v Šenkviciach bravúrnymi jazdami vybojoval mladý Tomáš Kohút (SVK) pred dvojicou skúsených českých jazdcov Petrom Bartošom  a Petrom Stloukalom. Konečné hodnotenie seriálu MM SR patrí treda MXopen čisto českým jazdcom - Milan Špičák, Petr Bartoš, Petr Stloukal.

V triede MX4 bolo v Šenkviciach poradie rovnaké ako poradie v seriáli MM SR: 1. Martin Žerava (ČR), 2. Ivan Černý, 3. Vladimír Preis.

Rovnaká situácia nastala i v triede MX4 nad 50 rokov, kde v Šenkviciach i v seriáli vyhral Peter Pipich pred Vladimírom Ružičkom a Bohumilom Klanicom (ČR).

Víťazom vloženého preteku sa v Šenkviciach stal v triede MX1hoby Silvester Mondok, druhý skončil Jan Tománek (ČR) a trertí Róbert Patacsi. V triede MX2 hobby si víťazstvo vybojoval Jozef Ondreáš, na druhom mieste sa umiestnil Daniel Forgáč a na treťom Ľubomír Golský.

Po odovzdaní cien úspešným jazdcom zo šampinátu v Šenkviciach sa nasledovne uskutočnilo i vyhlasovanie majstrov jednotlivých tried celého seriálu MM SR v motokrose 2016. Všetkým víťazom uprimne gratulujeme.

Veríme, že si všetci priaznivci a fanúšikovia tohto moto športu užili motokrosovú sezónu 2016 plnými dúškami a už teraz sa na Vás tešíme po zimnej prestávke v sezóne 2017!