Tisková zpráva: Před Grand Prix České republiky na ploché dráze 2016

11.06.2016....

Stadion Markéta v sobotu 25. června přivítá největší událost domácí plochodrážní sezony - Grand Prix České republiky. Závod bude mít navíc jubilejní nádech, jedná se totiž už o dvacátý ročník závodu finále u mistrovství světa v řadě. Žádný jiný pořadatel na světě se podobnou sérií pochlubit nemůže.

Starosta MČ Praha 6 - Ondřej  Kolář

Poslední tři závody v Praze vyhrál Tai Woffinden. Brit v cestě za titulem mistra světa minulý rok vyrovnal v počtu pražských vítězství Jasona Crumpa, který rovněž na Markétě vyhrál tři ročníky po sobě. Pokud by se Woffinden poslední červnový víkend radoval v Praze i počtvrté, stal by se jednoznačně největší postavou v historii pražského závodu.

Letošní Speedway Grand Prix má za sebou dosud dva odjeté závody, společným rysem podniků v Kršku a ve Warszawě byla obrovská vyrovnanost. Každý může prohrát s každým a zatím se nezdá, že by se mohl najít jeden dominantní závodník, který všem uteče jako minulou sezonu  Tai Woffinden.

Do sobotní (11.06.2016) Velké ceny Dánska jde jako vedoucí závodník Chris Holder, jenž má na čele průběžného pořadí náskok dvou bodů, ale po dvou sériích v Horsensu může vést mistrovství světa někdo úplně jiný.

Do obou letošních závodů nastoupil Fredrik Lindgren, jenž je letošní první kvalifikovanou rezervou. Švéd naskočil za Jaroslawa Hampela, jehož stále trápí nedoléčená zlomenina stehenní kosti z loňského června. Lindgren nahradí polskou hvězdu i v sobotu v Dánsku. Verdikt ohledně startu Hampela v Praze ještě nepadl.