Tisková zpráva: Motokrosový tým HRC s Gajserem a Bobryshevem připraven na MXGP Lotyšska 2017

03.05.2017....

FIM Mistrovství světa v motokrosu míří tento víkend k sedmému pokračovaní devatenáctidílné série do lotyšského Kegumsu. Zároveň také, k druhému závodu v řadě na písečném povrchu.

V roce 2016 zde Gajser předvedl jedno z nejlepších jeho vítězství. Po vyhrané první jízdě, přišla na řadu druhá runda, když krátce po startu havaroval a z 24 pozice dojel 4. Díky tomu se stal celkovým vítězem MXGP Lotyšska 2016. V průběžném pořadí seriálu MXGP vystřídal ve vedení o dva body Febvra.

Pro Bobrysheva je to téměř domácí GP. Právě sem přijíždí rok co rok velké zástupy příznivců motokrosu z Ruska. Vloni měl Bobryshev smůlu, když v kvalifikaci těžce upadl. Druhý den byl sice hodně otřesen, ale zároveň stál na startu.

Kegums se nachází 50 km východně od Rigy.

Kvalifikační závod MXGP startuje   v sobotu 6. května v 17:00.

Tim Gajser 243

Zdejší trať mám po loňském úspěchu v oblibě. Na druhou stranu je ale poměrně záludná. Po MXGP Evropy jsem byl rád, že se mohu vrátit domů a odpočinout si. poslední víkend jsem se zúčastnil mistrovství Slovinska. Být doma znamenalo, že jsem mohl běžně trénovat a vrátit svou tréninkovou rutinu do normálu.

Evgeny Bobryshev 777

Nebylo tajemstvím, že Valkenswaard byl pro mne náročný. V Lotyšsku se mi trať ale líbí a patří k mým oblíbeným a to nejen proto, že je blízko mého bydliště. přijíždí sem za mnou spousta mých kamarádů a fanoušků. Vím, že mám rychlost s kterou jsem schopen vyhráva

Roger Harvey
HRC General Manager - MXGP

V minulosti jsme zde měli solidní výsledky. Jak se závod bude vyvíjet bude hodně záležet na startu, který je zde poměrně zásadní. Trať je to písková a dá se říct, že také hodně náročná. Tim zde měl v minulých letech řadu neuvěřitelných rozjížděk, zná to tady a rád sem jezdí. Pro Bobbyho je to prakticky domácí trať. Jezdí sem spousta Ruských fanoušků. Věřím, že oba budou schopni bojovat o pódium.