Tisková zpráva: Jezdci Red Bull KTM Antonio Cairoli a Jeffrey Herlings zvítězili v motokrosové Grand Prix Německa 2016

09.05.2016....

Naprosto vynikající den měl při MXGP Německa 2016 tým Red Bull KTM Factory Racing. Vždyť na náročné a velmi technické trati Talessel v Teutschenthalu ovládli jeho jezdci jak třídu MXGP, kdy zvítězil umístněním 1-1 Antonio Cairoli, tak i MX2, kdy vyhrál navzdory zraněnému kotníku, chřipca a teplotě Jeffrey Herlings. právě Herlings si zachoval sto procentní vítěznou sérii této sezóny.

MXGP

Byl to vítaný návrat pro Tonyho Cairoliho na podium, když se poměrně dlouho otřepával z předsezónního zranění. Tento víkend byl ale pro Itala téměř dokonalý, když vyhrál jak sobotní kvalifikaci, tak i obě nedělní rozjížďky.

Cairoli si v první jízdě vzal holeshot za nejlepší start. Mezitím obavedoucí muži průběžného pořadí MXGP Tim Gajser a Romain Febvre, nebyli mezi nejlepšími. Později se Gajser dostal na druhé místo a začal na TC222 útočit. Dokonce se na chvíli dostal do vedení, ale Ital rychle kontroval a jízdu vyhrál o čtyři sekundy pře TG243.

Osminásobný světový šampion odstartoval nejlépe i do druhé jízdy, když mladí uchazeči o vítězství opět bojovali v chumlu ostatních jezdců. tentokrát si "celkem v pokliduů dojel pro vítězství před Bobryshevem a Febvrem.

Cairoli, s odkazem na jeho nedávné zdravotní problémy, řekl: Cítím se celkem jistě, ale ještě to není úplně ono. Zkušenosti, které mám mi pomohli na hodně náročné, rozbité a technické trati k vítězství. Dlouho se nestalo, abych vyhrál kvalifikaci i obě jízdy. Dostávám do ruky opět potřebnou sílu a cítím se lépe, a když se cítíte lépe, můžete reagovat a jít do útoku."

Manažer týmu Claudio De Carli: "Věděli jsme že dříve nebo později opět zvítězíme. Tony Měl pódium v Argentině a Lotyšsku, takže to bylo otázkou času. Tony a jeho tým tvrdě pracovali na vývoji motocyklu i na jeho fyzické kondici, která se zlepšuje. Potřeboval jedno vítězství, aby se "odblokoval" a to přišlo v sobotu. Dnes jel opravdu dobře a i když byl předjet zabojoval a předvedl co umí starý dobrý Tony Cairoli. Stále máme dost práce abychom byli 100% fit, ale jdeme správným směrem. "

Cairoliho vítězství mu pomohlo zúžit bodovou mezeru za Gajserem a Febvrem, které od sebe dělí osm bodů rozdílu. Nyní bude mít za svými zády podporu armádu nadšených italských tifosi." další závod se totiž jede již koncem tohoto týdne v Itálii. Náročný víkend měl Tonyho týmový kolega Glenn Coldehoff, který skončil 16-11 a celkově 13.

Manažer Týmu Joel Smets řekl, že i nadále spolupracuje s Coldehoffem, který je v tréninku hodně rychlý, ale v závodě na sebe možná klade příliš velký tlak. "Dále ale všichni Glennovi věřím" dodal.

MX2

Jeffrey Herlings, zjevně trpící chřipkou doprovázenou horečkami, byl pomalší, než obvykle. V první jízdě jezdil několik kol čtvrtý a pátý, ale postupně se dostal na místo druhé a v kole sedmém byl již ve vedení, když předjel do té doby vedoucího Ferrandise. I když nebyl Nizozemec očividně ve své kůži, dokázal vyhrát z náskokem patnácti sekund. Dalo se ale očekávat, že druhé jízda bude přeci jen díky oslabení organizmu mnohem náročnější.

Herlings se také dostal hned v úvodu druhé jízdy do problémů a v tuto dobu si zranil i kotník, který jak řekl později byl hodně bolestivě naražen. tento incident udělal jeho jízdu ještě působivější, když svoje vítězství zachránil až v posledním kole závodu. Prakticky od startu se držel opět čtvrtá a pátý, ale potom začala nesmlouvavá bitva z Jeremy Seewerem. Oba se postupně dostali do vedení, ale nakonec dokázal Jffrey Herlings předjet i jej a zvítězit.

Herlings: "Kotník mě hodně bolí. Teď musíme dělat vše pro rychlé zotavení, protože o víkendu jedeme v Itálii. byl to špatný víkend už proto, že jsem byl nemocný, ale podařilo se mi udržet vítěznou sérii a to je opravdu pozitivní." na otázku zraněného kotníku řekl." Jezdec přede mnou mi překřížil trať a já ztratil rovnováhu a přišlápl si kotník. Nebylo to moc pěkné, ale i to patří k závodění."

Tento víkend byl těžký pro Herlingsova týmového kolegu Pauls Jonasse. ten skončil celkově osmý, za páté a dvanácté místo. V průběžném pořadí seriálu MX2 je momentálně mladý Lotyš třetí.

Jonass: "Vlastně trať se mi v sobotu líbila, protože mám rád rozbité tratě, plné hlubokých kolejí. V kvalifikaci jsem skončil druhý a na závod jsem se těšil. V neděli jsem ve třetím, nebo čtvrtém kole upadl, ale fyzicky jsem se cítil v pohodě. V druhé jízdě jsem získal holeshot, ale vzápětí jsem udělal klasickou chybu a spadl. Jsem velmi zklamný, ale musím být pozitivní. V pondělí mám volný den."