Tisková zpráva: Jezdci Monster Energy Gajser a Febvre vítězi v rozjížďkách na SMX

11.10.2016....

Tohle bylo v motokrosu něco neobvyklého. Veltins Arena v Německu svedla dohromady tří nejlepší jezdce ze šesti hlavních značek, které jsou vidět v sérii, jako je Monster Energy Supercross a FIM Motocross mistrovství světa, a viděla docela jiný souboj než na jaký je zvyklá při zápasech fotbalistů Schalke 04. Celá řada zvědavých fanoušků obsadila místa v hledišti, aby viděli první Monster Energy Supermotocross Rider Cup na technicky náročné motokrosové trati.

Na této nepochybně atraktivní akci bylo k vidění nejen vítězství KTM, ale ve třech závodech i pády, špatné starty, nepředvídatelné situace a další atraktivní situace. A jedněmi z hlavních postav byli i hvězdy off-road motocyklových závodů, mistr světa MXGP 2016 Tim Gajser a č. 1 v roce 2015 Romain Febvre z Monster Energy Yamaha.

Gajser, který vyhrál Superpole, plně ovládl první rozjížďku SMX, ale vypadl z boje o celkové vítězství po dvou zaváháních ve druhé jízdě, když si obnovil menší zranění, jež utrpěl při Motokrosu národů o dva týdny dříve. Febvre využil zaváhání "esa" značky Honda, aby pohodlně ovládl druhou rozjížďku. V poslední jízdě měl ale Francouz problémy a musel se prokousat z posledního na pouze sedmé místo.

Yamaha zakončila SMX večer pátým místem.

"Trať je opravdu krátká, takže pokud začnete poslední je velmi těžké se vrátit," objasnil Febvre. "Událost na stadionu je nicméně vynikající a bylo skvělé být součástí týmu Yamaha."

"Určitě, závody byly úžasné pro týmový duch a atmosféru," poznamenal manažer Yamaha Motor Europe  Alberto Barozzi. "Pohár značek je opravdu dobrá výzva pro budoucnost, protože můj pocit je, že závodit za značku je pro naše jezdce velká čest. Jsme rádi, že jsme byli na akci a odnášíme si z něj do budoucna jen pozitiva. Je to rozhodně zajímavý způsob, jak ukončit sezónu pro celou "rodinu" Yamaha."

Armádu Kawasaki zastupovalo duo z Monster Energy DRT, Tommy Searle a Vsevolod Brylyakov a tovární závodník na KX450F Jordi Tixier. Kombinace rychlosti a talent Angličana, Rusa a Francouze pomohl "zeleným" ke třetí příčce za rakouskou KTM a Hondou na druhém místě.

"Nevěděl jsem, co očekávat, ale celkově to byl příjemný den," uvedl Searle, který tak zakončil slušnou sezonu, v níž také získal svůj první britský titul." Jsem opravdu rád, že končím sezonu na stupních vítězů s mými kolegy. Byla to moc pěkná akce."

U většiny elitních závodníků MXGP dospěla sezona 2016 k závěru.  Pro borce z AMA bude příští víkend Monster Energy Cup na Sam Boyd Stadium v Las Vegas první klíčový moment v testování a přípravách na rok 2017. Ten začne superkrosem na Angels stadionu v Anaheimu v lednu příštího roku.