Tisková zpráva: Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racings získal dnes v noci třetí titul mistra světa

04.09.2016....

Red Bull KTM Factory Racing Teamu Jeffrey Herlings v sobotu v noci uzavřeny mistrovství světa MX2 v roce 2016 po rozhodujícím vítězství v úvodním moto v Charlotte Motor Speedway, USA. Byla to třetí světový titul nizozemského jezdce a velmi zasloužené po zotavuje z řady významných zranění v bezprostřední minulých sezónách.

Závody na umělé dráze v Charlotte byly pro evropské jezdce složité z několika důvodů. Kvalifikace musela být díky pátečnímu vytrvalému dešti zrušena. další věcí byl fakt, že se závodilo pod umělým osvětlením. pro jezdce a týmy bylo těžké se vypořádat z časovým šestihodinovým  posunem. MX2 jeli první jízdu ve 23:00, druhou ve 02:00. MXGP jeli v 00:00 a v 03:00 hodin středoevropského času.

Jezdec Red Bull KTM Factory Racing Teamu Jeffrey Herlings v sobotu v noci uzavřel rozhodujícím vítězstvím v úvodní jízdě  Charlotte Motor Speedway, USA příběh, kdo se stane mistrem světa v kategorii MX2. Je to třetí a zcela zasloužený třetí titul, když se dokázal zotavit z několika vážných zranění v minulých sezónách.

Jeffrey Herlings: "Jsem super, super šťastný, obzvláště poté co jsem si "užil" zlomené stehenní kosti, vykloubené kyčle, dvou zlomenin klíční kosti a kdy jsem málem přišel o malíček. Je to titul číslo 3 a další snad ještě příjdou." Na otázku, aby se vyjádřil o závodění proti Američanům, dodal. "Oba nejlepší místní kluci zde byli, Weeb a Forkner. Weeb je nárordní šampion a já ho v první jízdě porazil a on mě v druhé. Myslím, že konkurence v USA je vyšší, ale my jsme sem přijeli vyhrát šampionát. Příští týden jedeme v Glen Helen a trať by měla být lepší než zde!"

Joel Smets Sportovní ředitel týmu řekl. "Byli to všechny v celém týmu obrovské nervy a napětí bylo cítit ve vzduchu." je to naprosto úžasné, kdy Jeefrey vybojoval titul po tom všem čím si prošel."

MXGP

Ač měl ještě malou matematickou šanci na titul, jako by se proti tento víkend Tony Cairolimu vše spiklo. Závodění v noci pod umělým osvětlením, ale halvně horečky s kterými musel absolvovat závod.

Joel Smets Sportovní ředitel týmu dodal. "Tony dva dny před závodem dostal horečky a stěží může mluvit. Sice je to mentálně obrovsky silná osobnost, ale je to přeci jen jenom člověk. Je mě to líto, že máme největšího šampiona v týmu nemocného. Co se týče Glenn Coldehoffa, musíme být z jeho vystoupením spokojeni."

Příští závod: 11.09.2016 - Glen Helen (USA)