Tim Gajser získal podruhé v kariéře nádhernou Champions Trophy

06.09.2022….

MXGP Trophy byla představena poprvé v 2020. Okamžitě to znamenalo začátek nové tradice v FIM Mistrovství světa v motokrosu, vzdávající hold všem minulým, současným a budoucím mistrům světa v premiérové třídě MXGP.

Tim Gajser z Team HRC byl ve skutečnosti prvním jezdcem, který kdy získal vytoužený pohár, když v roce 2020 získal svůj čtvrtý titul mistra světa. Loni trofej změnila majitele, kdy jí získal Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing, jenž vyhrál historickou honbu za titulem před Romainem Febvrem z Kawasaki Racing Team MXGP a Timem Gajserem, když šampionát sešel do posledního závodu.

Po obrovském zklamání ze ztráty titulu v loňském roce, byl letos Gajser více než kdy jindy motivován vzít si korunu a trofej zpět. A to se mu podařilo s působivými statistikami, které zahrnovaly 14 vítězných jízd, 10 vítězných Grand Prix, 13 umístění na stupních vítězů a 185 kol odejtých na první pozici.

Po závěrečném závodě sezóny v tureckém Afyonkarahisaru, předal na stupních vítězů nově korunovanému mistru světa Timu Gajserovi působivé umělecké dílo generální ředitel Infront Moto Racing Davide Luongo.

O trofeji: Trofej MXGP se skládá ze dvou hlavních materiálů, hliníku a uhlíkových vláken. Tvoří ji šest kusů eloxovaného hliníku ve třech různých odstínech: červená ve spodní části a černá a šedá uprostřed vedle loga MXGP. V šedých částech najdeme filigrány inspirované motokrosem jako startovací brány, zuby na kolečkách a výraznější prvky. Vršek trofeje tvoří 16 kroucených čepelí z uhlíkových vláken tvarovaných do poháru, který připomíná logo šampionátu. Na 20 plaketách z nerezové oceli obalujících trofej jsou vyryta všechna jména mistrů světa od roku 1957 až do současnosti v hlavní třídě.

Velikost a váha trofeje představuje tvrdost soutěže a její nerovnoměrné ostré úhly mají zachytit zkušený výkon jezdců a vzrušení a rychlost závodů.

Trofej navrhlo studio Garcia Rojals se sídlem v Barceloně, které má dlouhodobou celosvětovou reputaci díky navrhování vynikajících závodních trofejí, včetně trofejí mistrovství světa MotoGP a World SBK.