Tim Gajser ovládl první jízdu MXGP Ruska

MXGP

V MXGP měřený trénink vyhrál Jeffrey Herlings (KTM), před Timem Gajserem (Honda) a Romainem Febvrem (Kawasaki). Následovali Jorge Prado (KTM), Pauls Jonass (GASGAS), Jeremy Seewer (Yamaha) a sedmý Antonio Cairoli (KTM), který ale na svého týmového kolegu Herlingse ztratil pouhých sedm desetin.

1. jízda

Holehot získal Prado, před Cairolim (oba KTM), Febvrem (Kawasaki), Gajserem (Honda), Lupinem. Herlings (oba KTM) byl jedenáctý. V druhé zatáčce se do vedení dostal Gajser, který levotočivou zatáčku po kontaktu s Cairolim jako jediný projel venkem a využil zaváhání Prada, který vnitřní stopu po jeho chybě doslova ucpal. Druhý jezdil Prado, třetí Cairoli. Dále Lupino, Vlaanderen (Yamaha), Febvre, Seewer a osmý Herlings. V druhém kole potkal pád Prada, což jej stálo propad na dvacáté druhé místo. Ve třetím kole měl pád Watson. V témže kola Febvre udolal Lupina. Ve čtvrtém kole byl čtvrtý již Herlings. Po deseti odletých minutách vedl stále Gajser, který měl na druhého Cairoliho k dobru pět sekund. Na devítinásobného mistra světa tvrdě dotíral Febvre, který také v tu dobu zajel prozatímně nejrychlejší kolo první rundy. Kolo nato si nejrychlejší kolo připsal Cairoli. Čtvrtý jezdil Lupino a pátý Herlings, jenž na Gajsera ztrácel patnáct sekund. Patnáctý byl Prado. V polovině jízdy odstoupil Jonass (GASGAS), který měl v první zatáčce po startu pád. Pátý Herlings se spíše než boje se čtvrtým Lupinem musel obávat za ním jedoucího Seewera. Ve třináctém kole se Febvre dostal před Cairoliho, který se v jedné ze zatáček těsně pod sjezdem netrefil do koleje. Francouz na Gajsera ztrácel téměř sedm sekund. V témže kole potkal pád druhého jezdce tovární Kawasaki Monticelliho, který zůstal zaklíněn pod jeho motocyklem. Jakmile byl Febvre druhý okamžitě začal stahovat náskok vedoucího jezdce. Také Herlings byl blíže a blíže Lupinovi. Naopak drahocenné sekundy ztratil Seewer. Tři kola před cílem Herlings dokázal Lupina v úseku plném hlubokých kolejí předjet. Dvě kola před koncem chyboval Febvre, sice byl stále druhý, ale dvanáct sekund za Gajserem. První jízdu tedy ovládl s červenou tabulkou jedoucí úřadující mistr světa z loňska Gajser, před Febvrem a třetím Cairolim. Pořadí v nejlepší desítce dále bylo, Herlings, Lupino, Seewer, Van doninck (Yamaha), Kjer Olsen (Husqvarna), Prado a desátý Coldehoff (Yamaha).

Výsledky 1. jízdy

1. Tim Gajser (SLO, Honda), 35:19.814; 2. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:16.794; 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:21.233; 4. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:36.489; 5. Alessandro Lupino (ITA, KTM), +0:42.311; 6. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:45.570; 7. Brent Van doninck (BEL, Yamaha), +0:47.261; 8. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +0:48.176; 9. Jorge Prado (ESP, KTM), +1:03.128; 10. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +1:05.863; 11. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), +1:06.899; 12. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +1:08.418; 13. Jordi Tixier (FRA, KTM), +1:11.882; 14. Alvin Östlund (SWE, Yamaha), +1:13.862; 15. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +1:15.127; 16. Kevin Strijbos (BEL, Yamaha), +1:15.707; 17. Shaun Simpson (GBR, KTM), +1:26.556; 18. Nathan Watson (GBR, Honda), +1:37.926; 19. Lorenzo Locurcio (VEN, KTM), +1:40.232; 20. Ben Watson (GBR, Yamaha), +1:45.098; 21. Adam Sterry (GBR, KTM), -1 lap(s); 22. Miro Sihvonen (FIN, Honda), -1 lap(s); 23. Vsevolod Brylyakov (MFR, Honda), -1 lap(s); 24. Svyatoslav Pronenko (MFR, Husqvarna), -1 lap(s); 25. Georgii Valiakin (MFR, Husqvarna), -1 lap(s); 26. Alexander Shershnev (MFR, Husqvarna), -2 lap(s); 27. Ivo Monticelli (ITA, Kawasaki), -7 lap(s); 28. Pauls Jonass (LAT, GASGAS), -13 lap(s); 29. Henry Jacobi (GER, Honda), -15 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing