Tim Gajser ovládl italský motokrosový šampionát v Ottobianu

03.02.2020....

Druhé kolo italského motokrosového šampionátu, které nese název Internazionali d'Italia MX EICMA 2020, se v neděli odjelo na trati v Ottobianu u Milána. Extrémně náročná písková trať dokonale prověřila pro věřila ve čtyřech kategoriích (125cc, MX1, MX2) více než dvě stě jezdců. Závod přímo na trati sledovalo velké množství motokrosových fanoušků. Velkou sledovanost měl i přímý přenos, který na facebooku shlédlo téměř dvě stě tisíc sledujících.

Super Finále:

Dominance Tima Gajsera z Honda HRC pokračovala i v Ottobianu. Tim Gajser ovládl obě dnešní jízdy, a to jak v MX1, tak následně v Super Finále. Obě jeho jízdy si byly velmi podobné, kdy vždy vlastně vedl os startu do cíle. Hned od samých úvodů jízd si před svými pronásledovateli držel bezpečný náskok. K velké radosti továrního týmu Hondy skončil druhý jejich druhý jezdec, Mitch Evens z Austrálie, který si zcela jistě spravil chuť po nezdařené super finálové rozjížďce z Riola Sarda. Po nezdařeném startu skončil v Super Finále třetí Litevec Arminas Jasikonis z Husqvarna Rockstar Factory Racing Teamu. V průběžném pořadí seriálu vede s plným bodovým kontem 240 bodů, Gajer. Druhý je Jasikonis se 160 body a třetím Italem Albertem Foratem, jenž má na svém kontě 105 bodů, když v Ottobianu skončil pátý.

16. Lusbo Andero (EST, HUS), +1 Rnd.

17. Damm Bastian Bogh (DEN, KTM), +1 Rnd.

18. Crawford Nathan (AUS, HON), +1 Rnd.

19. Goupillon Pierre (FRA, KAW), +1 Rnd.

20. Kutsar Karel (EST, KTM), +1 Rnd

Třída MX1

Zde se stala hodně nevídaná a kuriózní věc, když dva nejlepší jezdci zajeli v měřeném tréninku naprosto shodný čas  1:35.877. Byli jimi Arminas Jasikonis a Mitchel Evans. V závodě samotném, ale doslova kraloval Tim Gajser, čímž potvrdil, kdo je mistrem světa. Druhý dojel Evans a třetí Jasikonis. V průběžném pořadí seriálu MX1 vede Gajser, právě před Evansem a Jasikonisem.

Třída MX2

Zde byl nejrychlejším jezdcem tréninku Roan Van De Moosdijk z FH Kawasaki, který v následné jízdě upadl. Vítězství si v Ottobianu vyjel  Maxime Renaux z Yamaha SM Action Best, který potvrdil svou skvělou rychlost, když neodstartoval nejlépe, ale během pár kol se ujal vedení, které udržel až do cíle. Druhým v cíli byl Gianluca Facchetti z Yamaha Hutten Metaal a třetí po startu kolem desátého místa Tom Vialle z KTM Red Bull Factory Racing Team.

Třída 125

Vítězství v první jízdě si systémem start - cíl vybojoval Pietro Razzini, před Andreou Roncolim (oba Husqvarna) Třetí skončil Vettick Maico a čtvrtý Liam Everts (oba KTM). V druhé jízdě vyhrál Andrea Roncoli, před Vettickem Maicem a třetím Pietrem Razzinim. Právě Razzini si před posledním závodem 9. února v Mantově udržel vedení seriálu.

zdroj: Off Road Pro Racing