Tim Gajser dojel v GP České republky v druhé jízdě druhý

27.07.2015....

Smíšené pocity měl o víkendu Tim Gajser a Honda Gariboldi Team na MXGP České republiky, když havaroval v prvním závodě z pátého místa, aby se pak vrátil a na konci druhého závodu končil na druhé pozici.

Vedoucí muž mistrovství Jeffrey Herlings je po dalším zranění pro zbytek sezóny vyřazen a první tři v průběžném seriálu dělí nyní pouhých 24 bodů. Tim se nachází na druhém místě. Nikdy nebyla pro pronásledovatele tak zajímavá možnost, pět kol před koncem šampionátu 2015 je k dispozici 250 bodů.

V úvodním závodě na trati v Lokti vjel Gajser do první zatáčky dvanáctý a až do jeho havárie se rychle propracovával dopředu. Ačkoli mohl svou CRF250RW znovu nastartovat, byl nucen odstoupit kvůli značnému poškození na výfuku. Jorge Zaragoza také bojoval s záludnostmi na trati, v úvodním kole byl na 22. místě a do cíle se mu podařilo dostat jako 16-tému v pořadí.

Druhý závod byl pro Tima mnohem hladší záležitostí, když výborně začal a vedl po většinu závodu. Byl předjet až v závěrečných minutách, kdy se projevilo menší zranění a byla tak snížena jeho schopnost ovládat stroj. Pro Jorgeho to byla také lepší jízda. Vystartoval jako 12. v pořadí a nakonec dojel na 14. místě.
Další výzvou pro dvojici Honda Gariboldi Racing je MXGP Belgie v Lommelu za pouhých pět dní.

Gariboldi racing

Giacomo Gariboldi, šéf týmu
"Byla velká škoda, že Tim havaroval v prvním závodě, vím, že by byl opět na stupních vítězů. Jelikož být na vrcholu v šampionátu je nyní tak blízko, body navíc by mu jistě pomohly vylepšit pozici. Ale přesto se vrátil, ve druhém závodě dojel na 2. místě a je stále druhý v mistrovství světa. Upřímně, o tomto víkendu jsme čekali trochu víc od Jorgeho, ale víme, že musí dohánět tréninkové manko, a že mu to jistě pomůže. Má talent, ale zranění na začátku roku znamenalo, že ztratil hodně v tréninku, a to se nyní projevuje."

Tim Gajser, no.243
"Dnes jsem opravdu zklamaný z první jízdy. Měl jsem docela dobrý start, našel jsem dobrou stopu a dokázal se dostávat dopředu. Pak ve čtvrtém kole jsem udělal chybu a havaroval. No a Jeremy (Seewer), který byl za mnou, narazil do motorky a poškodil výfuk. Takže pro mne to znamenalo, že končím. Ke druhé jízdě můžu říct, že jsem udělal nejlepší start na Hondě! Byl jsem první, ale pak jsem dělal mnoho chyb. Ale  nakonec jsem skončil na druhém místě a příliš mnoho neztratil. Každopádně v šampionátu je to nyní opravdu těsné. Jsem teď docelá pomlácený, nejen po tomto víkendu, ale i od nedávných nehod. Ale všichni víme, že toto je tvrdý sport. Viděli jsme včera pád Jeffreyho, který je na zbytek sezony vyřazen, a tak mu chci popřát co nejrychlejší uzdravení."

Jorge Zaragoza, No.101
"Kvůli haváriím to byl pro mě těžký víkend. Určitě jsem nezajel tak jak bych si představoval, zvlášť na trati s tvrdším podkladem. Nyní se zaměříme na to, co můžeme udělat pro zlepšení na zbytek této sezóny, a hlavně do příštího roku. V Lommelu to bude těžké, je to písek. Znovu ale budeme tvrdě pracovat a uděláme vše, co bude v našich silách."