Thomas Covington vítězem kvalifikace MX2 na motokrosovou Velkou cenu Leonu - Mexika

02.04.2017....

Start do kvalifikačního závodu MX2 na nedělní motokrosovou GP Leonu - Mexika 2017 měl nejlepší Covington, před Lieberem a Jonassem. Naopak start vůbec nevyšel Seewerovi,  Sanayeimu, či Kjer Olsenovi. pořadí po prvním kole bylo Covington, Lieber, Jonass, Vlaanderen, Bogers, Paturel, Cervellin. Ve druhém kole se do problémů díky pádu dostal Sterry. V polovině kvalifikačního závodu jedetého na 20. min. + 2 kola byl Covington, šest sekund před Lieberem a devíti před Jonassem. Následovali Vlaanderen, paturel a Cervellin. první změna v pořadí na předních pozicích přišla v šestém kole, kdy druhého Liebera předjel Jonass. V těchto chvílích sváděli tuhý souboj deváté až desáté místo Bernardini s Seewerem, který skončil pádem Bernardiniho. Tři kola před cílem se sjela silná trojice bojující o třetí pozici Lieber, Vlaanderen a Paturel. Z kvalifikačního vítězství a možnosti vybírat si v zítřejších finálových jízdách nejlepší startovní pozici se radoval Covington, před Jonassem, Lieberem, Vlaanderenem, Paturelem a šestým Bogersem. Sedmý dojel Van doninck, osmý Seewer, davátý Brylyakov a Top 10 uzavřel Sterry.