Testování MotoGP v Austrálii, den třetí. Nejrychlejší Lorenzo

5. 3. 2014....

Při svém předposledním kole na Phillip Islandu zajel Jorge Lorenzo nejlepší čas třídenních testů.

Poslední den testů provázela krátká přeháňka a dvakrát byly testy přerušeny kvůli pádům Tito Rabata ze třídy Moto2.
I když cílem těchto testů byl výběr typů pneumatik, které budou k dispozici pří říjnové Velké ceně na tomto okruhu a časy na kolo jsou méně důležité, Lorenzo má jistě radost, že byl soustavně rychlejší než jeho soupeři - zvlášť po určitém zklamání při testech v Sepangu minulý týden, kdy pneumatiky nefungovaly podle jeho představ.
Lorenzo také během posledního dne testů zajel dobrou simulaci závodů, zajel souvislou řadu kol časem těsně nad 1 min. 30 s,  Nejlepší čas ale zajel na loňských závodních pneumatikách.
Na druhém místě v tabulce časů byl celkově i poslední den Dani Pedrosa, jeho nejlepší čas celých testů byl 1 min 29,381 s, ve středu byl jeho nejlepší čas 1 min 29,458 s. Stejně jako ostatní jezdci teď zamíří domů, aby si odpočal před prvním kolem v Kataru, protože v posledních osmi dnech absolvoval celkem šest dnů testování.
Celkově třetí byl při testech v Austrálii Andrea Dovizioso na Ducati, nejlepší čas (1 min 29,387 s.) zajel v úterý. Testování zakončil ve středu už brzy po ránu, protože mu stále ještě není dobře. Ve středu zajel jen 23 kol a byl na pátém místě v tabulce.
Celkově čtvrtý čas zajel Valentino Rossi (ve středu byl třetí). Testy zakončil časem, který byl o půl sekundy pomalejší, než čas jeho kolegy na Yamaze, ale měl pocit, že je více konkurenceschopný, než byl v tomto stádiu předsezonního období v loňském roce. Rossi testoval novou kapotáž, kterou měl Lorenzo v úterý. Rossi nezajel celou simulaci závodů, delší sérii zakončil třináctým kolem, ale byl rychlý.
Také Cal Crutchlow nedokončil simulaci závodu, po 18 kolech měl problém s přední částí motocyklu. Celkově byl tento týden pátý, ale ve středu obsadil čtvrté místo v tabulce. Je ale spokojený, protože dosahoval na své Ducati "Open" podobných časů jako jeho kolega Dovizioso.
Největší pozornost dne mezi jezdci Moto2 byl druhý Rabatův pád, při němž španělský závodník poničil svůj motocykl týmu Marc VDS Racing, ale naštěstí se nezranil. Testy zakončil s dobrým výsledkem, na motocyklu 600cc zajel čas jen o 3,1 s pomalejší, než byl Lorenzův čas.
Jordi Torres z týmu Mapfre Aspar byl jediným jezdcem Moto2, který ve středu zlepšil svůj čas, i když ve střední třídě skončil na třetím místě v tabulce. V celkovém pořadí byl mezi Mikou Kalliem a Nico Terolem.
Úvodní kolo sezony se koná v Kataru ve dnech 20.-23. března. Jezdci, kteří netestovali v Austrálii, mají před sebou třídenní testy v Losailu ve dnech 7.-9. března.