Sobotní Supercross de Paris ovládl Eli Tomac

12.11.2022....
Vítězem sobotního programu 39. ročníku Supercross de Paris se stal Eli Tomac, před Kenem Roczenem a třetím Justinem Braytonem.

Již nesmírně dramatické byly první dvě jízdy kategorie SX1, které nesly název Sprint 1 a Sprint 2. Ve Sprintu 1 na 8. minut +1 kolo prvním vyhrál Eli Tomac, před Justinem Braytonem, Kenem Roczenem. Ve Sprintu 2 (10. minut + 1 kolo) prozměnu po nádherném boji zvítězil Roczen před Tomacem a Cooperem Webbem. Pád zde potkal Musquina.

Do poslední jízdy večera, kterou bylo finále na 12. minut + 1 kolo nejlépe odstartoval a prémii 500 Euro za holeshot získal Eli Tomac, před Marvinem Musquinem, Justinem Braytonem, Cooperem Webbem, Cedricem Soubeyrasem, Gregory Arandou a až sedmým Kenem Roczenem. Ten následně předvedl jízdu z jiné galaxie a především na extrémně těžké roletě předjížděl jednoho jezdce za druhým. Když se dostal na třetí místo a těsně za Musquina měli oba ztrátu na Tomaca téměř sedm sekund. Za obrovského povzbuzování francouzských fanoušků supercrossu, kteří zaplnili a vyprodali La Défense Arenu Musquin Roczenovi nestačil a tak jezdil druhý Roczen a třetí Musquin. Poté ovšem diváci viděli stíhací jízdu Kena Roczena, která nenechala nikoho chladným. Asi tři kola před cílem časový odstup Tomac - Roczen necelou jednu sekundu. V posledním kole se v Němec žijící v USA pokusil na jeho oblíbeném místě Tomaca předjet, ale už mu nezbyl prostor k předjetí. V cíli byl tedy první Tomac, před Roczenem,Musquinem Braytonem, Webbem a šestým Soubeyrasem. V součtu tří jízd se na pódiu objevili od prvního po třetí místo: Tomac, Roczen, Brayton. Stupně vítězů již nevyšly pro Webba, Soubeyrase a šestého Musquina.

Eli Tomac: "Ken se blížil opravdu rychle, měl jsem s tím hodně práce." Ve finále byla trať už dost rozbitá a technická."

Ken Roczen: „Byly to dobré závody. Jsem spokojený s kroky, které jsme v posledních týdnech podnikli. Nevím, proč jsem do finále tak blbě odstartoval."

SX1 results: 2022 Paris Supercross (Saturday)