Skvělé!!! Kuba Kornfeil obsadil 3. místo v kvalifikaci Moto3 v Sepangu. Karel Hanika 12

25.10.2014....

Je za námi skvělá kvalifikace třídy Moto3, ve které nám udělal velkou radost náš Jakub Kornfeil. Především v závěru kvalifikace jsme ale viděli stejné problémy, jako na Phillip Islandu. Obrovské skupiny jezdců, kteří se po trati sotva plouží a čekají na nějakého rychlého soupeře, za kterým by se mohli vyvézt, hodně komplikovali situaci na trati. Například Jack Miller, který byl po většinu času na 1. místě se nedokázal zbavit Itala Fenatiho, který startuje za tým Valentina Rossiho. Fenati se Millera držel tak zoufale, že za ním na trati skoro až zastavil, když Miller zpomalil natolik, aby si vytvořil nějaký prostor na rychlé kolo.

Skvěle se ovšem dařilo našemu Jakubu Kornfeilovi, který se svou KTM byl v první polovině kvalifikace dokonce ve vedení. A ani druhý český jezdec, Karel Hanika se nenechal zahanbit. Hanika se v jednu chvíli dostal až na skvělé 5. místo.

V závěru tréninku byl však velice rychlý také, John McPhee s motocyklem Honda, který se dostal před našeho závodníka a dlouho si držel 1. pozici. V závěrečné tlačenici se ale podařilo prosadit Jacku Millerovi, který se svou tovární KTM zajel skvělé kolo za 2:12,450 sec. a znovu se dostal do vedení. V kvalifikaci havarovalo hned několik jezdců. Mezi nimi byl také Alex Marquez, který ztratil přilnavost přední pneumatiky a v poměrně velké rychlosti havaroval. Motocykl Honda byl natolik poškozený, že kvalifikace tím pro Marqueze předčasně skončila.

Místo druhé, si na zítřejším startovním roštu vyjel, brit John McPhee s motocyklem Honda, který zajel skvělé kolo, ale na čas Millera už v závěru tréninku nedokázal odpovědět. No a na místě 3. je k velké radosti náš závodník Jakub Kornfeil, který sedlá motocykl KTM. Jakub  zajel své nejrychlejší kolo už ve svém 8. z celkem 15. které v kvalifikaci zajel. Na Millera náš jezdec ztratil 0,566 sec. a podruhé v letošním roce se postaví do první řady na startovním roštu. Dále na místě 4. je Efren Vazquez s Hondou, který za naším závodníkem zaostal o pouhých 0,024 sec. Elitní pětici jezdců poté doplní Alex Marquez s tovární Hondou, který v závěru kvalifikace havaroval a na nejrychlejšího ztratil 0,865 sec. Do druhé řady se dále na místo 6. postaví italský závodník Romano Fenati s motocyklem KTM, který si díky Millerovi, za kterým se neustále vezl, polepšil z pozice 13. Fenati na vítěze kvalifikace ztratil 0,984 sec a je zároveň posledním jezdce, který se vešel do rozmezí jedné vteřiny od vítěze.

Druhý český jezdec, kterým je Karel Hanika s motocyklem KTM se v závěru tréninku už bohužel také nedokázal zlepšit a na zítřejším startovním roštu se postaví na pozici 12. kdy na vítěze Millera ztratil 1,434 sec.