Senzace!!! Vítězslav Marek se stává mistrem Evropy EMX85 2021

18.09.2021....

EMX85

1. jízda

Vítězslav Marek (KTM) dokázal vyhrát 1. jízdu finálového závodu mistrovství Evropy EMX85. Víťa odstartoval kolem sedmého místa a během kola prvního byl třetí. Nejlepší start měla slečna Lotte Van Drunenová (KTM), která poté prakticky celou jízdu odvodila na vedoucí pozici. Marek se ve druhé třetině závodu jedoucího na 20 minut plus 2 kola dostal před Janinse Martinse Reisulise (Husqvarna) z Lotyšska na druhé místo. Tři kola před cílem měla vedoucí Van Drunenová na Víťu náskok šesti sekund a již se zdálo, že si dojede pro vítězství. Víťa ovšem neuvěřitelně zabojoval a během necelých dvou kol byl za zády Nizozemky, kterou dvě zatáčky před cílem dokázal předjet a neuvěřitelně napínavé jízdě zvítězit. Václav Janout (KTM) byl klasifikován s mínus osmy koly jako čtyřicátý.

2. jízda

Víťovi Markovi se ani tentokrát start tolik nevyvedl, když byl stejně jako v první jízdě devátý, ale brzy se posunul na šesté místo. Na čele jezdil Reiulis, který skončil v rozjížďce první třetí. To znamenalo, že Víťa pokud by chtěl pomýšlet na titul mistra Evropy musel dojet druhý. Rodák z Pardubic, ale jel naprosto skvěle a po třetím kole byl již třetí. Po dalších odjetých dvou kolech se Marek skutečně probojoval na tolik kýžené druhé místo, které si udržel až do cíle. Z vítězství se radoval Reisulis a třetí místo brala van Drunenová. Celkovým vítězem a mistrem Evropy EMX85 2021 se tedy stal Český jezdec Vítězslav Marek, čímž navázal na své předešlé tituly mistra světa a Evropy ve třídě EMX65 z roku 2019. Druhé místo bere Reisulis a třetí van Drunenová.

Výsledky

1. jízda EMX85

1. Vitezslav Marek (CZE, KTM), 25:18.387; 2. Lotte Van Drunen (NED, KTM), +0:00.481; 3. Janis Martins Reisulis (LAT, Husqvarna), +0:17.269; 4. Gyan Doensen (NED, KTM), +0:31.562; 5. Noel Zanocz (HUN, KTM), +0:33.052; 6. Alessandro Gaspari (ITA, Husqvarna), +0:53.807; 7. Douwe Van Mechgelen (BEL, Husqvarna), +1:07.389; 8. Mattia Barbieri (ITA, GASGAS), +1:12.776; 9. Bartosz Jaworski (POL, KTM), +1:14.144; 10. Marius Nordbø (NOR, KTM), +1:16.893;

Výsledky 2. jízdy EMX85

1. Janis Martins Reisulis (LAT, Husqvarna), 25:43.952; 2. Vitezslav Marek (CZE, KTM), +0:06.072; 3. Lotte Van Drunen (NED, KTM), +0:19.531; 4. Markuss Ozolins (LAT, KTM), +0:27.412; 5. Gyan Doensen (NED, KTM), +0:40.549; 6. Alessandro Gaspari (ITA, Husqvarna), +0:52.140; 7. Maximilian Ernecker (AUT, Husqvarna), +0:57.331; 8. Bartosz Jaworski (POL, KTM), +1:00.283; 9. Noel Zanocz (HUN, KTM), +1:02.080; 10. Marius Nordbø (NOR, KTM), +1:06.680;

Konečné výsledky mistrovství Evropy EMX85 2021

1. Vitezslav Marek (CZE, KTM), 47 points; 2. Janis Martins Reisulis (LAT, HUS), 45 p.; 3. Lotte Van Drunen (NED, KTM), 42 p.; 4. Gyan Doensen (NED, KTM), 34 p.; 5. Alessandro Gaspari (ITA, HUS), 30 p.; 6. Noel Zanocz (HUN, KTM), 28 p.; 7. Bartosz Jaworski (POL, KTM), 25 p.; 8. Douwe Van Mechgelen (BEL, HUS), 24 p.; 9. Marius Nordbø (NOR, KTM), 22 p.; 10. Maximilian Ernecker (AUT, HUS), 21 p.;

EMX65

1. jízda

V EMX65 se v první jízdě z vítězství radoval Lucas Leok z Estonska, což je syn bývalého skvělého motokrosaře a poté jezdce endura Aigara Leoka. Druhý skončil Fin Viktor Leppala a třetí Nizozemec Dex van den Broek. Hugo Brart skončil třicátý a Stanislav Pojar jízdu nedokončil a byl klasifikován třicátý pátý.

2. jízda

Tentokrát se z vítězství systémem start-cíl stal van den Broek, před Leokem a Leppalou. Pojar jezdil až do předposledního kola patnáctý, ale poté upadl a jízdu nedokončil. Brant dojel stejně jako v jízdě první, třicátý. Mistrem Evropy se tak stal Leok. Na pódiu jej doprovodili jako druhý van den Broek a třetí Leppala

Výsledky 1. jízdy EMX65

1. Lucas Leok (EST, Husqvarna), 18:28.901; 2. Viktor Leppälä (FIN, Yamaha), +0:03.126; 3. Dex van den Broek (NED, KTM), +0:04.312; 4. Michal Psiuk (POL, KTM), +0:44.440; 5. Jenairo Beerens (NED, KTM), +0:55.165; 6. Áron Katona (HUN, Husqvarna), +1:00.865; 7. Storm Maymann (DEN, Yamaha), +1:04.429; 8. Aston Allas (EST, Husqvarna), +1:06.853; 9. Moritz Ernecker (AUT, GASGAS), +1:21.316; 10. Andrea Uccellini (ITA, Husqvarna), +1:32.878; .....30. Hugo Brant (CZE, KTM), -1 lap(s); .....35. Stanislav Pojar (CZE, KTM), -4 lap(s);

Výsledky 2. jízdy EMX65

1. Dex van den Broek (NED, KTM), 18:38.530; 2. Lucas Leok (EST, Husqvarna), +0:13.009; 3. Viktor Leppälä (FIN, Yamaha), +0:25.387; 4. Michal Psiuk (POL, KTM), +0:43.204; 5. Sleny Goyer (FRA, GASGAS), +0:51.021; 6. Aston Allas (EST, Husqvarna), +1:04.434; 7. Jenairo Beerens (NED, KTM), +1:12.129; 8. Ricardo Bauer (AUT, KTM), +1:17.019; 9. Storm Maymann (DEN, Yamaha), +1:19.814; 10. Dani Tsankov (BUL, Yamaha), +1:35.148;