S legendárním strojem ČZ na vrchol! Vítězí Bohuslav Svatoš. ředitel závodu Evžen Zadražil čtvrtý

21.09.2014....

V sobotu 20.9.2014 se konal 32. ročník dnes již legendárního závodu do Strmého vrchu v Chýnově. Pořadatelský sbor vedený Evženem Zadražilem stejně jako v minulých letech skvěle připravil padesátimetrový kopec. Pro příchozí bylo k dispozici spousta stánků s občerstvením. Do areálu koupaliště, kde se závod každoročně uskutečňuje, přišlo více jak 2500 diváků. I když odpoledne několikrát zapršelo, většina z nich vydržela až do samotného konce.

Závod byl rozdělen do čtyř kategorií: Motokros-Enduro, ČZ-JAWA, Trial a děti. Do Chýnova přijela celá řada současných či bývalých motokrosových reprezentantů jako například Bóďa Svatoš, Ervín Krajčovič či Lukáš Komprda. Z Endura dorazil bývalý mistr světa Roman Michalík nebo účastník Rally Dakar David Pabiška či loňský vítěz Roman Körber. Nechyběl ani vítěz prvního ročníku Jiří Hynek.

Dva velcí kamarádi Bóďa Svatoš a Evžen Zadražil

My jsme se zaměřili na kategorii ČZ-JAWA, do které se mimo jiné přihlásili Evžen Zadražil či hlavní pořadatel Jiří Jirků.

Od první jízdy předváděli jezdci na legendárních strojích skvělé výkony. Hned v první jízdě závodníci ukázali, že se bude jezdit hodně vysoko. V ní výborně zajeli domácí Jiří Jirků, který vyjel na značku 42 metrů, a litomyšlský Bohuslav Svatoš, kterému k pokoření kopce chyběl pouhý metr. Třetí byl po prvním kole Evžen Zadražil. Ve druhém kole se přepsala historie Strmého vrchu, když zapůjčenou ČZ380 (rok výroby 1984) z místního Motosport Chýnov dovezl na samý vrchol Bohouš Svatoš a bral 52 bodů. Skvěle se předvedl Jiří Hynek ze Strakonic, když na replice Zetky 500 ccm (1966) dojel do vzdálenosti 45 metrů. Naopak domácí borec Evžen Zadražil zdolal "jen" 29 metrů . Zajímavostí bylo, že právě Svatoš byl po dvou kolech na druhém místě celkového pořadí kategorie Motokros-Enduro. Třetí sadu jízd poznamenal již zmiňovaný déšť a výkony již nebyly takové jako na suchu. V ní nejvýše zajel Zadražil (37 metrů) a obsadil konečné čtvrté místo. Třetí celkově a na pódium vystoupil Jiří Jirků, když ve třetí sérii zdolal 26 metrů. Jiří Hynek na závěr vystoupal na 27 metrů, což mu dalo nakonec druhé místo. Vítězem kategorie ČZ-JAWA se stal Bohuslav Svatoš, jež v poslední jízdě zdolal 33 metrů. Na závěr několik slov vítěze: "Na závěr sezóny to byl skvělý den. Děkuji Evženovi (Zadražilovi) za pozvání a chýnovským klukům za zapůjčení motocyklu, který fungoval skvěle. Už dnes se těším na příští ročník."

V ostatních kategoriích zvítězili. Motokros+enduro Josef Čermák z PCD Zbraslav, v kategorii trial suverénně náchodský Jiří Svoboda a děti milevský Martin Koudelka.