Ricky Brabec vítězem 3. etapy Rally Dakar 2020

07.01.2020....

Úterní třetí etapa 42. ročníku Rally Dakar původně dlouhá 489 kilometrů (nakonec 389 km) měla start a cíl ve městě Nuaům. Když jsem již měl napsaný stručný report s výsledky a chtěl jsem jej zveřejnit na web, nakoukl jsem opět a znovu pro kontrolu do oficiálního webu Dakar.com a zjistil jsem, že organizátoři kvůli technickým problémům, které ovlivnili GPS zařízení na motocyklech závodníků, rozhodli se zkrátit etapu a ukončit ji na 53 way-pointu a po 389 kilometrech.

Pravděpodobné vítězství, pokud tedy nepřijdou další výsledkové korekce dnes vybojoval jezdec Z USA a Monster Energy Honda Team 2020 Ricky Brabec, před svými týmovými kolegy Josem Ignaciem Cornejem Florimem z Chile a Kevinem Benavides z Argentiny. Čtvrtý dojel Rakušan Matthias Walkner z Red Bull KTM Factory. Zkrácení etapy výrazně pomohlo dalšímu jezdci tovární KTM Toby Pricemu z Austrálie, který tedy dnešní etapu dojel jako pátý. Také Štefan Svitko ze Slovnaft Rally Teamu se může radovat, neboť místo původního místa ve čtvrté desítce je klasifikován na pozici patnácté. Devatenácté místo si vyjel nejlepší Čech Milan Engel z Moto Racing Group. Zcela jistě bude spokojený i Slovák Ivan Jakeš z Jakeš Dakar Teamu, který dnes dojel na osmadvacátém místě.

V průběžném pořadí po třech etapách vede dnešní vítěz Ricky Brabec, před týmovým kolegou z Hondy Kevinem Benavidesem a třetím Matthiasem Walknerem. Štefan Svitko je průběžně třináctý.

zdroj: Dakar.com