První jízdy v Mantově ovládli Liam Everts (MX2) a Tim Gajser (MX1)

11.02.2024....
Druhý podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie 2024 v motokrosu měl dnes na programu druhý a zároveň poslední podnik. Ten se odjel v Mantově, na trati, kterou několik dní v tahu proléval déšť.

MX2
Jezdec továrního týmu Red Bull KTM Liam Everts vyhrál svou první závodní rozjížďku roku 2024. Everts předvedl od startu až do cíle skvělou jízdu, když druhému Ferruccio Zanchimu nadělil téměř patnáct sekund. Třetí skončil Oriol Oliver z WZ Racing KTM. Čtvrtý byl úřadující mistr světa FIM MX2 Andrea Adamo z Red Bull KTM, jako Everts. Adamo v první části jízdy bojoval se Zanchim o druhé místo, následná chyba jej odsunula na šesté místo, aby dkončil tedy čtvrtý. Pátý dojel Valerio Lata z Itálie a šestý, po nepovedeném úvodu, kdy jezdil až ve třetí desítce Simon Laengenfelder z Red Bull GASGAS Factory Racing.

MX1
Nejlepší start měl Tim Gajser, který poté nasadil velmi rychlé tempo a brzy si vyjel náskok kolem dvaceti sekund. Druhý dojel Ruben Ferrnandez (oba Team HRC). Po celou jízdu jezdil třetí Romain Febvre, který se neustále snažil Ferrnadeze předjet, ale to se mu nepodařilo. Čtvrtý skončil ve své závodní premiéře na tovární Kawasaki Jeremy Seewer (oba Racing Kawasaki).

Tim Gajser: Myslím tím, že jsem začal dobře a vyjel si náskok. Pomalejší jezdce, bylo těžké předjíždět, protože trať byla těžká a rozbitá. Na motocyklu se cítím dobře a už se těším na druhou jízdu a poté na mistrovství světa.