První jízda MX2 v Rusku po boji pro Garciu Prada

09.06.2019....

Po třetí v historii a v řadě zavítali nejlepší motokrosaři planety na pobřeží Černého moře do Orlyonku, kde se v areálu největšího Pionýrského tábora v zemi vládce "Vládi" Putina odjel osmý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu, MXGP Ruska 2019. Počasí nedaleko Soči, kde se minulosti konaly Olympijské hry, či se tam pravidelně jezdí Formule 1, bylo pravé letní.

1. jízda MX2

Nejlepší start měl Američan Sanayei (Kawsaki), před Geertsem (Yamaha), Viallem (KTM), Kjer Olsenem (Husqvarna), Evansem (Honda), Renauexem (Yamaha), Moreauem (Kawasaki). Garcia Prado (KTM) byl v samém úvodu jedenáctý, Šikyňa šestnáctý a Polák čtyřiadvacátý (oba KTM). Na samém chvostu byli Jacobi (Kawasaki), Larranaga Olano (KTM), či Vaessen (KTM). Během dalších dvou kol se Garcia Prado probil na pátou pozici, těsně za Kjer Olsena, který ale mezi tím udolal Vialla. Pořadí bylo: Sanayei, Geerts, Kjer Olsen, Vialle, Garcia Prado. S červenou tabulkou jedoucí Španěl děla vše možné i nemožné, aby svého týmového kolegu předjel a v kole čtvrtém byl již za zády třetího Geertse, kterého mezitím zdolal Kjer Olsen. Kolem desáté minuty jízdy sledovali diváci boj o vedení, kde Sanayeie tvrdě atakoval Kjer Olsen, ale také boj o třetí místo, kde prozměnu Geerts všemožně odolával Garciovi Pradovi. V sedmém kole se předci jen Kjer Olsen dostal do vedení a opět téměř v témže momentu Garcia Prado šel před Geertse. Ještě ve zmiňovaném sedmém kole byl Garcia Prado druhý. Prakticky okamžitě jezdci na prvních dvou místech začali dalším po odjíždět. V osmém kole Geerts byl třetí a Vialle čtvrtý. bylo patrné, že Sanayei tempo přehnal, když jej za nedlouho udolal Evans. V desátém kole Garcia Prado zajel nejrychlejší kolo první jízdy a na Kjer Olsena ztrácel pouhou jednu sekundu. V Top desítce již byl mocně stíhající Jacobi.  Šikyňa se během jednoho kola dokázal posunout z devatenácté na šestnácté místo. zatím co Polák tvrdě bojoval kolem pětadvacátého místa. Petr Polák předci jen jel z velkým hendikepem, v podobě bolestivě zraněného kotníku z GP Francie. Tři kola před cílem začal vrcholit souboj o vítězství. Dvě kola před cílem byl přeci jen Garcia Prado v jednom sjezdu odvážnější a byl to on, kdo vyhrál první jízdu MX2. Druhý tedy dojel Kjer Olsen, ael jen jednu jedinou sekundu před třetím Geertsem. Časový odstup mezi prvním a třetím byl pouhou sekundu a půl. V desítce nejlepších bylo pořadí: Vialle, Evans, Sanayei, Renaux, Jacobi, Cervellin (Yamaha) Watson (Yamaha). Šikyňa dokázal vybojovat pět bodů za šestnácté místo a Polák dojel dvacátý pátý.

Výsledky 1. jízdy MX2

1. Jorge Prado (ESP, KTM), 34:13.145; 2. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +0:01.249; 3. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:02.784; 4. Tom Vialle (FRA, KTM), +0:16.702; 5. Mitchell Evans (AUS, Honda), +0:27.598; 6. Darian Sanayei (USA, Kawasaki), +0:31.130; 7. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), +0:33.148; 8. Henry Jacobi (GER, Kawasaki), +0:33.845; 9. Michele Cervellin (ITA, Yamaha), +0:33.945; 10. Ben Watson (GBR, Yamaha), +0:38.485; 11. Mathys Boisrame (FRA, Honda), +0:48.423; 12. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), +0:50.438; 13. Brent Van doninck (BEL, Honda), +0:52.246; 14. Adam Sterry (GBR, Kawasaki), +0:54.326; 15. Alvin Östlund (SWE, Husqvarna), +0:54.829; 16. Richard Sikyna (SVK, KTM), +0:55.579; 17. Dylan Walsh (NZL, Husqvarna), +1:07.140; 18. Mitchell Harrison (USA, Kawasaki), +1:09.060; 19. Brian Strubhart Moreau (FRA, Kawasaki), +1:11.511; 20. Hardi Roosiorg (EST, KTM), +1:20.390; 21. Gustavo Pessoa (BRA, Kawasaki), +1:26.974; 22. Enzo Toriani (FRA, Husqvarna), +1:32.353; 23. Iker Larranaga Olano (ESP, KTM), -1 lap(s); 24. Hampus Kahrle (SWE, KTM), -1 lap(s); 25. Petr Polak (CZE, KTM), -1 lap(s); 26. Davy Pootjes (NED, Husqvarna), -6 lap(s); 27. Jere Haavisto (FIN, Yamaha), -8 lap(s); 28. Zachary Pichon (FRA, Honda), -9 lap(s); 29. Bas Vaessen (NED, KTM), -20 lap(s);

zdroj: Youthstream