Překvapení v kvalifikaci MotoGP

11.10.2014....

Do první části kvalifikace se dostali jezdci, kteří se nevešli do top 10 jezdců. Už od začátku začal boj o 2 postupové pozice do druhé části. Na čele se střídali Aleix Espargaro, Alvaro Bautista a Yonny Hernandez. Karel Abraham se pohyboval na 5. příčce.

V posledním kole se rozhodovalo, kdo postoupí nebo ne. Napínavý boj vyhrál Aleix Espargaro, který ve svém posledním kole zajel čas 1:45,598. Druhým postupujícím je Alvaro Bautista, který má nejlepší kolo za 1:45,797 a ztratil tak na Aleixe 0,199 s. Zbytek jezdců už má své pořadí na roštu. 13. bude startovat Yonny Hernandez na Ducati, za ním skončil Nicky Hayden a Scott Redding, oba na Hondách. Náš Karel Abraham bude startovat 19. Zajel kolo za 1:47,948.

Do druhé části kvalifikace vyrazili už ti nejlepší jezdci a hned od začátku začali jezdci tovární Yamahy, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi, pořádně tahat za plyn a obsadili tak první dvě pozice. Dani Pedrosa na Repsol Hondě se dostal rychle na 2. místo, zatímco Marc Marquez postupoval dopředu pomaleji, od 10. místa přes 7.

Po přezutí pneumatik se na čelo dostal Marc Marquez, ale vydržel tam jen pár sekund, protože ho překonal Dani Pedrosa a v dalším kole Andrea Dovizioso.

Boj o nejlepší místa byl až v posledních kolech kvalifikace. Překvapením je pole position, tu získal Andrea Dovizioso na Ducati, z druhého místa odstartuje Valentino Rossi na Yamaze a první řadu uzavře Dani Pedrosa na Hondě. Dani v posledním rychlém kole havaroval, ale i tak jeho předchozí čas stačil na udržení 3. příčky. V první řadě uvidíme opět 3 různé motocykly.