POZITIVNÍ DEN PRO TEAM SUZUKI ECSTAR V JEREZU

02.05.2015....

Jezdci týmu Suzuki Ecstar Aleix Espargaro a Maverick Viñales mají za sebou pozitivní den, při volných trenincích MotoGP na okruhu v Jerezu de la Frontera, ve kterém skončili na druhém respektive desátém místě.

Espargarovy kombinované časy ho staví do provizorní první řady jen 0,049 s od pole position, zatímco jeho týmový kolega Viñales ztrácí na prvního jezdce jen 0,735 s.

MGP-4-Aleix Espargaro-3

I když vyšší teploty v druhém volném tréninku neumožnily vylepšení časů, pohyboval se Espargaro konzistentně na čele a nakonec skončil celkově druhý s časem 1'39.223.

Maverick Viñales, který získává důvěru na své GSX-RR na okruhu v Jerezu, byl konzistentně kolem desátého místa a jeho nejlepší čas měl hodnotu 1'39.909.

Davide Brivio - manažer týmu

"Měli jsme tu v Jerezu pozitivní den: Aleix je na provizorním druhém místě, Maverick je také v první desítce a každým kolem vylepšovali své časy. Pracovali jsme na testování našich pneumatik, abychom se připravili na závod a také jsme zkoušeli různé kroky ohledně nastavení motorky. To je především normální práce, kterou děláme každý víkend, ale máme pozitivní pocit a jsme spokojení. Odpoledne byly teploty mnohem vyšší než ráno, a to ztížilo všem snahu zajet lepší časy, ale Aleix i Maverick byli rychlí v obou trénincích. To nám také dává šanci začít se připravovat na závod. Naším cílem je dostat se blíž a blíž k vrcholu a dnešek šel opravdu tímto směrem."

MGP-4-Aleix Espargaro-1

Aleix Espargaro

"Den byl pozitivní, a zejména v odpoledním tréninku jsme měli dobré tempo. Vylepšili jsme vibrace zadní části a také se cítím konkurenceschopný v horku. Pro mě bude zítřek dobrým kvalifikačním testem. Naším cílem bude být velmi blízko pole position, ale také máme silné tempo do závodu. Samozřejmě to je jen první den, ale je to dobrý začátek."

MGP-4-Maverick Vinales-14

Maverick Viñales

"Víkend měl pozitivní start. V tuto chvíli jsme na časech kvalifikace 2, což je dobré, ale víme, že zítra budeme muset časy snížit a dostat se blíž k 1'39, pokud chceme být konkurenceschopní. Dnes jsme také pracovali na tempu. Stále potřebujeme téměř půl sekundy na kolo, ale myslím, že to můžeme dokázat. Zítra budeme finalizovat některé aspekty nastavení a to by nám mělo pomoci být ještě konkurenceschopnější. Dnes jsme zkoušeli obě pneumatiky a upřímně mezi nimi není takový rozdíl, pokud jde o výkon na jedno kolo, ale ve čtvrtém volném tréninku ještě potřebujeme vyzkoušet pár věcí, abychom učinili konečné rozhodnutí pro závod. V tuto chvíli bychom si vybrali tvrdou pneumatiku, protože by nám poskytla větší výdrž do posledních kol závodu."