Po startu z posledního místa vyhrál závod Moto3 v Jerezu Brad Binder! Jakub Kornfeil dojel na skvělé páté pozici!

24.04.2016....

Po ranní mlze, která se naštěstí před závodem Moto3 na Gran Premio Red Bull de España v Jerezu rozpustila. Svítilo slunce a teplota atakovala 20°C. Těsně před startem byl penalizován startem z posledního místa jihoafričan Brad Binder. Oficiální zpráva zněla, "kvůli technice." Do obrovských problémů se dostal ještě před startem Niccolo Antonelli, když mu zhasla motorka musel startovat z boxů.

Do závodu nejlépe odstartoval Francesco Bagnaia, který se ujal vedení. Dobře odjel i Jorge Navarro a Nicolo Bulega, kteří se za něj zařadili. Kuba Kornfeil se pohyboval kolem 7. místa. Karel Hanika byl na 21. místě. Karel jel v prvních kolech parádně, když se dokázal propracovat na 16. místo. Ještě lepší výkon hned od úvodních kol předváděl Brad Binder, který se v prvním kole z posledního 35. místa posunul na 27. pozici a v dalších kolech byl už na 15. místě.

Na čele se pak utrhla trojice jezdců, kde byli Jorge Navarro, Francesco Bagnaia a Nicolo Bulega, kteří byli opravdu vyrovnaní a na čele se několikrát prostřídali. Za nimi pak byla početná skupinka, kde jel na 5. místě Kuba Kornfeil.

Během závodu se hodně padalo. Hned v prvním kole spadli společně Fabio Quartararo a Jorge Martin. Oba dva se chtěli do závodu vrátit, ale nakonec po pár kolech odstoupili. Ve 3. kole pak společně spali Karel Hanika, Hiroki Ono a Andrea Locatelli. O dvě kola později skončil na zemi Aron Canet.

V 7. kole závodu se do skupiny bojující o 4. místo, kde byl stále Kuba Korfneil, dotáhl už Brad Binder.

V polovině závodu pak přišly další pády. Nejprve ve 2. zatáčce spadl John McPhee a poté při své stíhací jízdě spadl i Niccolo Antonelli v 8. zatáčce. Pro Nicca tento víkend skončil opravdu katastrofálně a bude na něj chtít co nejrychleji zapomenout. Sedm kol před koncem závodu spadl Franco Spiranelli a poté společně Alexis Masbou a Darryn Binder.

Šest kol před koncem závodu šel Brad Binder na první místo, když opravdu natvrdo předjel Jorgeho Navarra. Brad jel z 35. místa a nyní byl na místě prvním. Samozřejmě, že se chtěl hned utrhnout, Jorge Navarro se ho chtěl chvíli držet, ale dvě kola před cílem měl Brad na čele náskok už téměř dvě vteřiny. Za ním stále stejná trojice jezdců parádně bojovala o druhé místo.

Kuba Kornfeil dlouhou dobu jezdil na 11. místě, ale v posledních kolech závodu se snažil dostat vpřed a postupně předjížděl jezdce před sebou, takže se nakonec dostal do boje o 5. místo. V obou předních skupinách jsme si mohli užívat skvělou závodní bitvu, přesně to, co každý fanoušek chce v závodech vidět. Těsné souboje na centimetry v každé zatáčce. V posledním kole nakonec spadl Fabio Di Giannantonio.

Brad Binder si po neuvěřitelném výkonu dojel pro první vítězství v šampionátu mistrovství světa. Brad jel ve vysokém tempu a měl jednoznačně navrch nad všemi jezdci. Druhé místo si nakonec vybojoval Nicolo Bulega, pro kterého je to první umístění na stupních vítězů. Třetí dojel Francesco Bagnaia a Jorge Navarro, který byl ve vedení většinu závodu, se musí spokojit se čtvrtým místem. Po výborném výkonu v posledních kolech dojel na 5. místě Jakub Kornfeil.