Pátý den na IDSE 2015 v Košicích pohledem Českých týmů

12.09.2015....

Dnes jezdci absolvovali stejnou trať jako včera. Stejnou porci kilometrů což bylo 268km, ale terén byl poněkud náročnější a hlavně blátivější.

Start soutěže byl opět v 8,00 hodin.

Na jezdce čekali tři testy. Dva enduro testy a jeden cross test. Jako první byl enduro test v Gelnici.
Zde se našim jezdcům dařilo a bylo dobře našlápnuto na stažení Němců. Pak ale začaly chyby jezdců.
Enduro test v Kojšově se v prvním kole neměřil, neboť na něm byly přeznačeny některé úseky, které byly nebezpečné a nesjízdné po dešti. Pouze jej projeli, aby ho do druhého kola mohli jet naostro.
Naši jezdci do toho dnes vložili hodně, neboť jejich cílem bylo smazat necelý tříminutový odstup na čtvrté Němce.

Tak moc chtěli, že přišlo spousty pádů a dokonce došlo ke zranění Michala Kadlečka, který si při nárazu do stromu zlomil žebro.

Jaromír Romančík se dnes nevyvaroval několika pádům, ale za to Patrikovi Markvartovi blátivý terén sedl. Zajížděl skvělé časy a ve své třídě E1 skončil na 6. místě a v absolutním pořadí skončil na 23. místě. I benjamínek týmu Jiří Hádek dnes opět ukázal, že je ve správný čas na správném místě. Zajel dnes parádní časy a byl tak dnes druhým nejlepším z našich.

Zítra na jezdce čeká závěrečný motokros. Start je opět v 8.00hod., ale pořadí se promíchá a nejdříve se na trať neboli spíše přejezd vydají jezdci klubových týmů a poté až trophy týmy.

Přejezd do časovky Kechnec, kde se odjede závěrečný motokros bude dlouhý 25 km.
Jezdci sem přijedou do časové kontroly, kde proběhne prefinish. Budou přezouvat pneumatiky, udělají lehkou údržbu svých strojů a odevzdají motorky do uzavřeného parkoviště. Pak už se jenom bude čekat, až odjedou všechny klubové týmy, ženský trophy týmy a nakonec budou rozjížďky trophy týmů podle jednotlivých tříd.

Délka rozjížďky bude 20 minut, což odpovídá  sedmi kol.

Prvním českým jezdcem, který se postaví  na start závěrečného motokrosu je s číslem 99 Adolf Živný ve třídě E1 a to ve 13.25

V 15,30 bude odstartována poslední vlna.

Přejme našim, aby vše vyšlo a zajeli ty nejlepší časy a zde se opravdu pokusili jezdce Německa stáhnout a vyhoupnout se o jedno místo kupředu.

Stále však nevíme, zda by to bylo z osmého na sedmé a nebo z pátého na čtvrté.
Druhá varianta zní samozřejmě lépe, ale ráno snad již padne definitivní rozhodnutí jury.

Video 5. den IDSE 2015 1. část

Video 5. dne IDSE 2015 2. část

Pro ty co nevědí, co se za poslední dny a hodiny odehrálo. 8 jezdců na trati neprojelo průjezdovou kontrolou a byli diskvalifikováni. Podali protest na FIM do Ženevy a po dobu jeho vyřizování byli navráceni do závodu. Dnes vyšli neoficiální výsledky, kde již byli diskvalifikace zrušeny a týmy Francie, Anglie, Španělska se dostali zpět na přední místa. Týmu USA se též zrušila diskvalifikace, ale pro odpadnutí dvou jezdců do předních příček nezasahují. Dnes na jury byly podány protesty poškozených zemí proti tomuto rozhodnutí. V nejbližších hodinách má padnout rozhodnutí jury, jestli diskvalifikovaní jezdci z třetího dne budou na odvolání dle FIM v Ženevě vráceni oficiálně do závodu.

Dnešní výsledky jsou neoficiální a stále probíhá jury.

Čekáme!
Nejvíce se to týká Austrálie, která se od středy stala lídrem soutěže, druzí byli Italové a třetí Finsko. Na čtvrtém místě Německo a páté místo patřilo České republice. Proslýchá se, že tyto země za takových to podmínek ráno do závěrečného motokrosu nenastoupí. Doufejme, že selský rozum zvítězí a padne to správné rozhodnutí. Rádi bychom viděli české jezdce na závěrečném motokrosu.

Pár slov Patrika Markvarta, jak se mu dnes jelo

Dnes mé to bavilo ze všech dni nejvíce! Bláto mam rád a s nim i těžké testy, to šlo vidět i na časech, zajížděl jsem moc dobré časy a nakonec s toho bylo dnes 21. místo absolutně a 6.místo ve třídě E1. World trophy team je na pěkném 8. místě, zítra motocross a mam to za sebou!

Pátý den juniorská váza ve složení Hroneš Jakub, Kučera Lukáš a Adolf Živný poskočila z devátého místa na místo osmé.