Nor Johannes Thingnes Bø vítězem stíhačky na 10 km v Novém Městě. Nejlepší z Čechů dvacátý Krčmář

20.12.2018....

Čeští příznivci zimních sportů, konkrétně biatlonu stráví předvánoční čas v Novém Městě na Moravě, kde se od čtvrtka do neděle koná třetí díl seriálu IBU Světového poháru v biatlonu 2018/2019. Do Vysočina Arény přijela takřka celá světová špička včetně Martina Fourcada, který v Novém Městě vybojoval devět medailí (4-3-2). Čeští muži do dneška žádnou medaili v NMNM nezískali, což je snad i trošku překvapující sdělení. Historicky nejlepším je Ondřej Moravec jenž byl třikrát čtvrtý.

Čtyřdenní program zahájili dnes večer Sprintem na 10 kilometrů biatlonisté. České barvy reprezentovali Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík.

Hned v úvodu si řekněme, že závod nevyšel Fourcadovi, který na střelnici čtyřikrát chyboval a doběhl čtyřicátý třetí. Naopak závod jasně ovládl vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Johannes Thingnes Bø z Norska. Druhý skončil Ruský borec Alexandr Loginov a třetí Švéd Martin Ponsiluoma. Z Českých biatlonistů byl nakonec v cíli nejlepší dvacátý Michal Krčmář a dvacátý třetí Ondřej Moravec. Oba na střelnici chybovali jednou a shodou okolností hned první ranou na první položce. Čtyřicátý osmý skončil benjamínek Jakub Švrtecký a osmdesátý šestý Adam Václavík. Čtvrteční závod navštívilo dle slov organizátorů 22.000 diváků.

Michal Krčmář: "Minela mě nerozhodila, ale nemělo smysl něco řešit. Nevím, kam mi to uteklo. Na lyžích to nebylo špatný, ale i tam mi něco k ideálu chybělo."