Lední hokej: 36. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019 HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 1:4

18.01.2019....

V šestatřicátém kole Tipsport extraligy ledního hokeje se v Ostravar aréně ve Vítkovicích představila HC Kometa Brno. Hosté přicestovali do Ostravy vlakem společně s dvanácti stovkami fanoušků a s dětmi hrajícími žákovské kategorie v brněnském dresu.

Hosté vstoupili do utkání nebojácně a dokázali si vytvořit několik slibných šancí, které ovšem k radosti domácích s přehledem likvidoval Vítkovický gólman Bartošák. Skóre zápasu se poprvé měnilo v desáté minutě, kdy se gólově prosadili domácí, kteří v brejkové situaci dokázali přečíslení využít, když Zdráhal našel zcela volného Stránského, jenž trefil skulinku pod rukou Vejmelky 0:1. V posledních sekundách první třetiny se v oslabení dostal do brejku Plekanec, ale vracející Vítkovický obránce Gregorc v poslední možné chvíli legendu Českého hokeje dokázal rozhodit a nedat mu čas k zakončení.

Druhou třetinu začali opět aktivněji hosté a odměnou jim bylo ve dvacáté třetí minutě vyrovnání. Střelcem gólu byl ještě před dvěma týdny Vítkovický Baranka, když propálil vše co mu stálo v cestě 1:1. další změna skóre přišla ve dvacáté sedmé minutě, kdy šli domácí opět do vedení. Stalo se tak jen sedm sekund poté, co se hostující Holík vrátil na led. Domácí se pravděpodobně dostali do pásma přes neodpískaný ofsajd, puk se dostal k Vytiskovi, který tvrdou dělovkou překonal Vejmelku 2:1. V závěru třetiny byli opět mnohem aktivnější Brňané, kteří na několik minut sevřeli domácí v jejich obranném pásmu, ale svěřenci trenéra a majitele Libora Zábranského se kýženého vyrovnání nedočkali.

Tlak Komety ze druhé třetiny a nevyužité šance se ukázaly jako klíčový faktor duelu. Brňané sice svého loňského čtvrtfinálového soka přestříleli, ale góly dávala pouze Ridera. Ve dvaapadesáté minutě si dojel na odraženou střelu Dej a překonal brněnského strážce. Brňané měli následně několik šancí v přesilovkách, ale i když po většinu času svého soupeře svírali v útočné třetině prakticky se nedostali k zakončení. V závěrečné power-play ještě pojistil tři body pro domácí  Olesz - 4:1.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 10. Š. Stránský (P. Zdráhal, Mrázek), 28. Výtisk (Š. Stránský, P. Zdráhal), 52. Dej (Lev, Olesz), 58. Olesz (Lev) – 23. Baranka (P. Holík)
Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 9539.
Střely na branku: 32:38.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Hráči zápasu: Jan Výtisk - Petr Mueller.

Sestavy
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák - Výtisk (C), Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Trška, Černý - Olesz, Lev, Dej - Květoň, Roman, Tybor - Szturc, Baláž, Poletín - Schleiss, Stránský, Zdráhal.

HC Kometa Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka - Zaťovič, Holík, Mueller - Hruška, Plekanec, Mallet - Dočekal, Čermák (C), Vondráček - Köhler, Střondala, Kusko.