Nejrychlejší ve 4. etapě Rallye Dakar Barreda Bort byl penalizován. Vítězem se stal Goncalves. Nejlepší Čech Klymčiw dojel 33

06.01.2016....

Joan Barreda Bort na stroji Honda byl stejně jako včera nejrychlejším jezdcem Rallye Dakar 2016 v kategorii motocyklů. Stejně jako včera byl ale Španělský jezdec penalizován, tentokrát byl potrestán pětiminutovou penalizací. A tak vítězství "spadlo do klína" jeho týmovému kolegovi Paulo Goncalvesovi z Portugalska, ten se zároveň dostal na první pozici v průběžném pořadí rallye. Na 3. místě dojel domácí, tedy Argentinský nováček Kevin Benavides, který je bezpochyby největším překvapením letošní soutěže.

Dosavadní lídr soutěže Slovák Štefan Svitko dokončil etapu na 12. místě jedno místo před krajanem Ivanem Jakešem. Nejlepším z českých pilotů byl opět Ondřej Klymčiw, který byl nakonec klasifikován na 33. místě a celkově si o jedno místo pohoršil na 24. Milan Engel byl tentokrát rychlejší než David Pabiška. První z nich obsadil 42.,druhý 46. místo. Jan Veselý byl registrován na 74. místě a Rudolf Lhotský na 101. pozici.