Movistar Yamaha MotoGP přijíždí na Motorland Aragon s velkým očekáváním

24.09.2015....

Tým Movistar Yamaha MotoGP přijíždí do Aragonie k poslednímu evropskému závodu před odletem do zámoří. V posledním závodě v Misanu byli Valentino Rossi i Jorge Lorenzo zapojeni do boje o první místo, ale nakonec je překvapilo proměnlivé počasí. V neděli oba čeká další závod a to v domovině Lorenza a na trati hlavního sponzora Movistar. Dokonce název Aragonské GP nese název Gran Premio Movistar de Aragón.

Rossiho páté místo v GP San Marina mu pomhlo navíšit bodový zisk na 23 bodů před nejbližším soupeřem a týmovým kolegou Lorenzem. Jeho cílem zde na okruhu Motorland Aragón je navíšení bodového rozdílu. Aragón je jedním z pouhých dvou okruhů v kaendáři MotoGP 2015, kde devítinásobný šampion doposud nezvítězil. Nejlepší Rossiho výsledek na zdejším okruhu je třetí místo v roce 2013.

Taktéž Jorge Lorenzo se na příjezd do Aragonie těší. Jedná se o třetí závod v letošní sezóně ve Španělsku a jak v Jerezu, tak i v Barceloně Jorge zvítězil. Na zdejším okruhu bral Lorenzo vítězství v loňském roce, v létech 2013 a 2012 skončil druhý a v roce 2011 si dojel pro třetí místo.

Valentino Rossi

"Jak jsem již mnohokrát řekl, nyní má každý závod svůj příběh. Zbývá pět závodů do konce sezóny. Jestli je to hodně, nebo málo, to nevím, záleží na vašem úhlu pohledu, ale vím, že bude důležité vyhrávat závody. Nyní přijíždíme do Aragonu, trať, kde jsme před pár týdny testovali. Výsledky byly pozitivní, ale taky Jorge, můj týmový kolega, jel velmi rychle. Naši konkurenti tu jsou obvykle také velmi silní, takže to bude náročný víkend. Musíme dobře pracovat od prvního dne a snad nám pomohou získaná data z testu. Atmosféra v týmu je velmi dobrá, cítím se dobře a jsme připraveni se vrátit na pódium!"

Jorge Lorenzo

"V Misanu, stejně jako v Silverstonu, nebyl výsledek takový, jaký jsme si mysleli, že bude. Bylo to velké zklamání, zvláště s ohledem na tempo, jaké jsme měli po celý víkend, bohužel jsme dvakrát za sebou měli na závod obtížné podmínky. Od teď bude bitva o titul vyrovnaná, ale věřím sobě i svému týmu, takže to budeme zkoušet až do konce a bojovat v každém závodě a získávat na Valeho body. Jezdí dobře a získal důležité body v posledních pár závodech, ale jsem si celkem jistý, že se můžeme zlepšit  v posledních pěti závodech, takže jsme připraveni bojovat. Tento víkend navštívíme Aragon a i když tato trať není má oblíbená, tak tu mám dobré vzpomínky zvláště na minulý rok, kdy jsme vyhráli také v obtížných podmínkách. Nikdy to nevzdám a tento víkend bude první možností ze zbývajících kol rozšířit boj o titul."