Motokrosovými mistry Itálie 2015 jsou Cairoli a Gajser

15.02.2015....

Italský motokrosový šampionát je minulostí. V posledním třetím závodu v Ottobiano nedaleko Milána na zbrusu nové, těžké písečné trati se všemi prvky co přináší současný moderní motokros. Mistrem Itálie se v kaltegoriích MX1 a Elite stala domácí ikona osminásobný mistr světa Antonio Cairoli. V MX2 se z prestižního titulu mistra Itálie raduje stále ještě osmnáctiletý rodák ze Slovinského města Ptuj Tim Gajser.

Tohle není zimní motokros v Česku! Ano toto je Itálie Ottobiano dnes ráno!!!

V MX2 se dnes z vítězství radoval celkem překvapivě třiadvacetiletý Nizozemec Nick Kouwenberg z italského týmu JTECH Honda, před dnes druhým Gajserem (Honda Gariboldi) a třetím týmovým kolegou Belgičanem Jens Gettemanem.

V jízdě MX1 celý závod odvodil skvělý Belgičan z Red Bull KTM Ken Dycker, aby se v posledním kole, asi kvůli došlému benzínu v nádrži propadl, až na místo desáté. Tím pádem spadlo vítězství do klína sicilskému Tony Cairolimu (Red Bull KTM). Druhé a třetí místo patřilo duu továrního týmu Yamahy Jeremy Van Horebeekovi (Belgie) a Romain Febvremu (Francie). Smůlu měl vítěz minulého závodu v Castiglione del Lago Davide Philippaerts, když dnes byl celkově klasifikovaný na posledním jedenatřicátém místě. Nedařilo se ani triu českých jezdců. Jedenadvacátý, tedy jedno místo od postupu Elite finále zůstal Petr Bartoš. Čtyřiadvacátý byl dnes Petr Michalec, oba se ztrátou dvou kol na vítěze. Třicátý se šesti odjetými koly byl Jonáš Nedvěd.

Super Finále (Elite) patřilo pětadvacetiletému Jeremy Van Horebeekovi, před Febvrem a třetím Cairolim. Tony se na malý okamžik dostal na druhé místo, ale Febvre mu předjetí vrátil. Nakonec Cairoli zvolnil odhodil brýle a hlavně se mu začalo kouřit z motocyklu a v cíli se z Cairoliho KTM doutnalo jako z dýmovnice. V celkovém pořadí Elite zvítězil po třech závodech a odměnu 50.000 euro získal Cairoli, před týmovým kolegou z Red Bull KTM Tommy Searle a Max Naglem v letošním roce sedlajícím fabrickou Husqvarnu v týmu Ice One Red Bull finského pilota Kimi Räikkönena.