Motokrosový matador Kevin Strijbos po devíti letech vítězí v závodě mistrovství světa!

02.08.2016....

FIAT PROFESSIONAL MXGP Belgie 2016 v Lommelu, patří každoročně k jedněm k nejvíce sledovaným závodům mistrovství světa v motokrosu. Motokros patří v Belgii, v zemi která představila světu nejednoho světového šampiona v čele s desetinásobným mistrem světa Stefanem Evertsem, či další mistry světa, kteří se nejednou také stali sportovci své země např. Roger De Coster, Joel Robert, Joel Smets, Georges Jobe, Jacky Martens, Eric Geboers, Gaston Rahier, Andre Malherbe, Sylvain Geboers, Steve Ramon, Harry Everts, Marnicq Bervoets, Sven Breugelmans, společně s fotbalem a cyklokrosem k nejpopulárnějším sportům. Tato neděle se ale také zapíše do kroniky Belgického motokrosu zlatým písmem, neboť vítězem se stal jeden z nejvíce oblíbených jezdců Kevin Strijbos. Rodák z pětatřicetitisícového města Geel, se mistrem světa stal jednou a to v roce 1999 v kategorii 85cc., ale jeho dvě celková druhá místa z let 2006 a 2007 si všichni Strijbosovi fanoušci pamatují. Strijbos dokázal ve své kariéře do neděle vyhrát šest Grand Prix, když ta první se píše z roku 2005, kdy ovládl Velkou cenu České republiky v Lokti nad Ohří a ta předposlední byla v roce 2007. To opanoval MXGP Nizozemska v Lieropu. Pravděpodobně vrcholem jeho kariery byl ale rok 2004, to se svým národním týmem vyhrál nejprestižnější motokrosový závod na světě, motokros Národů.

Kevin Strijbos, který 13. srpna oslaví jedenatřicáté narozeniny v posledních létech sice patřil k širší světové špičce, ale již málokdo věřil, že dokáže, co dokázal! Tedy zvítězit v závodu MXGP, když v obou rozjížďkách dojel dvakrát třetí! Nutno podotknou, že Strijbos díky puchýřům na ruce v týdnu ani jednou neseděl na motocyklu.

Srijbos udělal samozřejmě radost svému chlebodárci Stefan Evertsovi, který k nevídanému úspěchu prohlásil. "Abych byl upřímný, nečekali jsme, že Kevin se po zranění dokáže postarat o takovýto fantastický výsledek. Kevin ukázal skvělého bojovného ducha. Když ve druhé jízdě upadl Max (Nagl), spočítal jsem si, že můžeme celkově vyhrát. Posledních deset minut bylo neuvěřitelně stresujících. Když Kevin projel cílem a viděl lidi z týmu byl opravdu emocionální. Věřme, že tento úspěch mu dá impuls do dalších závodů MXGP."

Kevin Strijbos se k vítězství vyjádřil slovy. "Je to neuvěřitelný a příjemný pocit. Pro tuto chvíli nemám slov. V první jízdě jsem bojoval s Maxem, ale pak jsem zvolnil, s čímž jsem nebyl spokojen. V závěru jsem ale našel ztracený rytmus. V druhém závodu jsem špatně odstartoval a byl po prvním kole osmý. Naštěstí jsem měl několik dobrých stop a když jsem jezdil třetí napadlo mne, že by to mohlo vyjít na pódium. Při posledním průjezdu kolem mechaniků mi ukazovali, že jsem vítěz GP. Je to nepopsatelný pocit a je to již dávno, kdy jsem byl na vrcholu (devět let). Mnoho dnešních soupeřů s motokrosem teprve začínalo a o Grand Prix jen snilo v dětských snech. Mám radost i za tým, který neustále tvrdě pracoval a my jim nedali žádné kvalitní výsledky."

zdroj foto: Team Suzuki News Service